Povodně 2013

319527_mediafax_tompol

Zpráva

Křeček: povodně se budou opakovat, prevenci přesto zanedbáváme

Podle zástupce ombudsmana je s podivem, že i po rozsáhlých záplavách posledních let přetrvávají nedostatky v protipovodňové ochraně. Zdůraznil přitom, že soukromé zájmy mnohdy převládají nad veřejnými.

Photo_filipoutrata

Sloupek

Filip Outrata: Rok bahna. Za českým rokem 2013

Uplynulý rok přinesl v českém prostředí vzedmutí bahna lhostejnosti a xenofobních, rasistických postojů, stejně jako hlubokou krizi celého politického systému. Vyhlídky do budoucna nejsou příliš povzbudivé.

Fgergretgh567u567u654u

Komentář

Vladimír Špidla: Suchem k povodním

Kromě tlaku na snižování emisí a skleníkových plynů je třeba se systematicky zabývat krajinotvorbou. V péči o životní prostředí, v krajinotvorbě, leží obrovská příležitost pro vytvoření pracovních míst, která v tuto chvíli naše ekonomika a především naši lidé potřebují.

Azemancikova1

Sloupek

Alena Zemančíková: Jako nepřátelské vojsko

Krize a sociálních problémů se viditelně zneužívá k zásahům, které by ještě před deseti lety nebyly možné – vidíme to na sporu o Národní park Šumava, v Krušných horách i v běžném lese za vsí.

Peichler_2010

Sloupek

Patrik Eichler: O čem mluvím, když mluvím o povodních

Soud o tři roky později konstatoval, že ODS byla financována také z úplatků za privatizaci Třineckých železáren. Nepodařilo se mu ale prokázat, který z vysokých představitelů strany za to byl odpovědný.

Foto11

Sloupek

Tomáš Tožička: Povodně po deseti letech

Povodně a možnosti ekonomiky zdola byly námětem úvodníku v Literárních novinách před deseti lety. Za deset let se toho v reakci na další povodně mnoho nezměnilo. Zveřejňujeme původní text a jeho letošní pokračování.

Peltram2

Glosa

Povodně se také dají využít k předvolební agitaci

Povodně přiměly vládu k tomu, aby na chvíli přestala s nesmyslnými škrty a podpořila investice. Jenomže i tak investuje málo a jen na chvíli.

Zden_k-po_tulka_-_orez

Komentář

Zdeněk Poštulka: Krajina a povodně

Lidská zemědělská a lesnická aktivita ovlivňuje velikost povodní, kterými jsme stále častěji sužováni. Víme to už od povodní v roce 1997, ale k lepšímu se změnilo jen málo. Jednou z nadějí je změna Společné zemědělské politiky EU.

154402025393787280

Komentář

Matěj Stropnický: Prší politický déšť

Tomáš Hudeček projevil nekompetenci k řízení svěřeného úřadu ještě dříve, nežli se v něm ocitl. Tak dlouho Pražany chlácholil, až mu nezbylo říct než: „Co naprší, to k nám doteče.“

Jana_lutonsk__cb

Komentář

Jana Lutonská: Čas něco změnit

Osobní poznámka novinářky Jany Lutonské postihuje mnohé z motivů, které přinesla velká voda do Čech, z nichž mnohé by s ní neměly odejít.

Zobrazeno 10 / 10