Plzeňská práva

Chovanec_ovm-2

Zpráva

Piráti: Chovanec v bakalářce vykradl web pro gymnazisty. Ministr: Mám tam odkaz

Piráti zveřejnili důkazy o tom, že ministr Chovanec ve své bakalářské práci bez citace převzal skoro dvě normostrany textu z vypracované maturitní otázky na webu pro středoškoláky. Ministr se brání, že odkaz na web uvedl v seznamu zdrojů.

Profilovka_2

Komentář

Tomáš Schejbal: Plzeňští studentští aktivisté podporují vládu!

Plzeňská organizace iniciativy Za svobodné vysoké školy by měla zveřejnit jasné, jednoznačné stanovisko, zda se cítí být součástí iniciativy Stop vládě a odmítá Nečasovu vládu a její neoliberální politiku, anebo zda ji podporuje.

421147_mediafax_ales_behounek

Zpráva

Transparency požaduje přezkumné řízení ve věci prodloužení akreditace

Podle Transparency International je rozhodnutí ministerstva školství o prodloužení akreditace plzeňské právnické fakultě nezákonné. Organizace proto žádá nového ministra školství, aby zahájil přezkumné řízení.

Emahreasanova

Komentář

Ema Hrešanová: Stigma plzeňské univerzity a protesty proti ministerskému feudalismu

Diplom z plzeňských práv se stal symbolem systému úplatků, podvodů a protekce nebývalých rozměrů. S pochybnou pověstí však musí bojovat celá Západočeská univerzita. Veřejné mínění totiž příliš nerozlišuje mezi úrovní fakultní a univerzitní.

Image

Zpráva

Dobeš o přijímání nových studentů na plzeňská práva zatím nerozhodl

Ministr školství v pondělí o přijímání studentů na plzeňská práva nerozhodl. Chce využít patnáctidenní lhůtu, kterou mu zákon umožňuje. Dle rektorky Západočeské univerzity přitom nemůže být bez stanoviska ministerstva školství přijímací řízení vypsáno.

Jakub_cb

Sloupek

Jakub Patočka: Plzeňská práva, Josef Dobeš, Věci veřejné: obraz stavu českých médií

Úpadek české politiky je z velké části zapříčiňován otřesným stavem českých médií. Je to politický problém, jimž by se demokratická politika měla zabývat.

Knapova

Komentář

Kateřina Kňapová: Jaro je tady, pryč s Nečasem!

Legitimita vlády Petra Nečase klesá a čím dál více lidí, včetně významných osobností veřejného života, kritizuje její kroky a volá po demisi. Nebo rovnou po vězení pro současný kabinet.

391471_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Plzeňská filosofická fakulta odsoudila prodloužení akreditace právům

Učitelé a studenti Filosofické fakulty Zapadočeské univerzity v Plzni kritizují oficiální prohlášení vedení školy, ve kterém bylo Dobešovo prodloužení akreditace právnické fakulty přijato jako vstřícný krok ministerstva školství.

Image

Zpráva

Nové studenty zatím plzeňská práva přijímat nebudou

Plzeňská právnická fakulta, které resort školství prodloužil akreditaci na magisterský obor, zatím nezačne přijímat nové studenty. Fakulta počká na výsledek správního řízení, které vede Dobešovo ministerstvo školství.

Azemancikova1

Sloupek

Alena Zemančíková: Pokrytecká starost

Problémy na plzeňských právech zřetelně dokumentují jeden z argumentů pro reformu vysokých škol: máme více ambicí než schopností a sil. Ukazuje se na ní také, jak je nebezpečné propojit vzdělání s byznysem.

Jakub_cb

Komentář

Jakub Patočka: Dobešovo rozhodnutí o plzeňských právech je třeba proměnit v dar

Pokud hnutí za svobodu vysokých škol nyní vyhlásí okupační stávku s požadavky okamžité Dobešovy rezignace, potvrzení verdiktu akreditační komise o plzeňských právech a ukončení tak zvané reformy, veřejnost bude na jeho straně.

529973_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

ČSSD: Dobeš poškozuje celé vysoké školství

Opoziční ČSSD i koaliční TOP 09 považuje rozhodnutí ministra školství o pokračování plzeňských práv za bezprecedentní. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil z ODS Dobešův krok odmítl komentovat s tím, že nezná jeho právní zdůvodnění.

244365_mediafax_bohuslav_stepanek

Zpráva

Dobeš prodloužil akreditaci právnické fakultě v Plzni

Ministr školství prodloužil Právnické fakultě Západočeské univerzity akreditaci do roku 2016. Podle předsedkyně Akreditační komise Vladimíry Dvořákové tím porušil zákon. Verdikt akreditační komise bude proto bránit žalobou ve veřejném zájmu.

Image

Analýza

Martin Marek: Podvody na plzeňských právech pokračují. Je třeba je zavřít

Analýza Martina Marka, který jako první upozornil veřejnost na podvodné jednání na plzeňských právech, ukazuje řadou nových zjištění, jak zde podnes pokračují podvody. Ve zrušení fakulty autor vidí dnes už jediné východisko.

100_3944

Glosa

Plzeňská práva a pohledávka za údajně zmařený obchod s krví

Na plzeňských právech nešlo jen o plagiátorství, ale také o majetkovou trestnou činnost, která se nikdy nevyšetřila. A teď kvůli tomu tratí studenti.

Image

Zpráva

Plzeňská práva nedostala akreditaci. Škola tak patrně končí

Akreditační komise neprodloužila akreditaci plzeňské právnické fakultě. Údajně zde nenastalo zlepšení. Pětiletý magisterský program má akreditaci jen do konce tohoto akademického roku, škola tak fakticky končí. Informuje o tom ČTK.

Zpráva

Plzeňská právnická fakulta přišla o akreditaci doktorského studia

Ministerstvo školství odejmulo plzeňské právnické fakultě akreditaci doktorského studijního programu. Západočeská univerzita rozhodnutí obržela v pondělí dopoledne stím, že platí od 29. února příštího roku.

Zpráva

Akreditační komise navrhla odebrat licenci plzeňským právům

Akreditační komise ministerstva školství navrhla odebrat Právnické fakultě Západočeské univerzity akreditaci pro doktorský studijní program Teoretické právní vědy a omezit akreditaci pro magisterský obor Právo a právní věda.

385811_mediafax_richard_benes

Zpráva

Plzeňská práva volí akademický senát

V úterý a ve středu budou pedagogové a studenti volit nový akademický senát právnické fakulty Západočeské univerzity. Kantoři se stále vzájmeně napadají a neklid přenášejí i na studenty. Akademický senát volí děkana, schvaluje rozpočet fakulty i její statut.

113515_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Řápková stáhla žalobu na Západočeskou univerzitu

Ve středu mělo proběhnout soudní jednání ohledně omluvy a odškodnění Ivaně Řápkové, kterou Západočeská univerzita podezřívá z nelegálního nabytí právnického titulu. Řápková ale žalobu na poslední chvíli stáhla.

Image

Zpráva

Dvořáková bude dál akreditovat, vláda ji jmenovala znovu

Kabinet Petra Nečase jmenoval ve středu předsedkyní Akreditační komise znovu politoložku Vladimíru Dvořákovou z VŠE. Zároveň s ní obnovil mandát třem dalším dosavadním členům komise a inauguroval tři nové.

Image

Zpráva

Úřad vlády se připojil k honu na Vladimíru Dvořákovou

Vedoucí úřadu vlády Novák se obrátil na ministryni Kopicovou dopisem, v němž ji žádá, aby nejmenovala Vladimíru Dvořákovou znovu do akreditační komise. Deník Referendum zjistil, že k takovému kroku zřejmě vůbec nemá kompetenci.

319425_mediafax_ales_behounek

Zpráva

Vladimíru Dvořákovou chce plzeňská mafie dostat z akreditační komise

O tom, zda akreditační komisi nadále povede Vladimíra Dvořáková, rozhodne vláda. Někteří její členové, kteří mají blízko k tzv. plzeňské právnické mafii, se postavili proti. Dvořáková jako první na praktiky v Plzni upozornila.

Image

Zpráva

Plzeňská práva: můžou za to Zachariáš, Tomažič, Kindl a Telecký

Fakulta na hlavní aktéry kauzy s turbotituly podala trestní oznámení, to ale nebylo dostatečně podložené.

Image

Zpráva

Plzeňská práva: tři stovky pseudobakalářů

Absolvovali jen třetí ročník, o tituly ale nepřijdou. Pospíšil chce policejní vyšetřování Kindlova vedení.

230261_mediafax_tomas_tkacik

Zpráva

Mafie plzeňských právníků mohla ovlivňovat i soudní posudky

Karlovarská vysoká škola, napojená na plzeňská práva, zpracovávala rozhodující znalecké posudky. Umožnil jí to exministr Němec, jenž přitom úzce spolupracuje s bývalým proděkanem Kindlem.

279713_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Vyšetřovací komise doporučila odebrat sedmdesát titulů

Správní řízení, v jehož důsledku by měl být odebrán neoprávněně získaný magisterský titul, bude zahájeno se sedmdesáti absolventy plzeňských práv. Mezi jinými i s politiky za ODS Ivanou Řápkovou a Milanem Jančíkem.

Image

Zpráva

Kindlovi lidé přijdou o velké doktoráty

Odebrání titulu Ph.D. z plzeňských práv by se mělo týkat bývalého proděkana Tomažiče, předsedy akademického senátu Teleckého a dalších pedagogů z Kindlovy éry.

Image

Zpráva

Turbotitulářům se z plzeňských práv odejít nechce

Tomažičovi se nelíbí vyhazov z fakulty, po vzoru děkana Zachariáše se hodlá se školou soudit.

233781_mediafax_tomas_tkacik

Zpráva

Němec s Kindlem chtějí za miliony zastupovat ČEZ

Exministr spravedlnosti a někdejší student plzeňských práv Pavel Němec a bývalý proděkan právnické fakulty v Plzni Milan Kindl společně nabízejí své právní služby koncernu ČEZ. Zakázka může mít hodnotu až čtyři sta milionů korun.

294703_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

Na plzeňských právech začalo odebírání titulů

Plzni mají pomoci kolegové z Prahy, Brna a Olomouce. Předpokládané skóre: čtrnáct velkých doktorátů, kolem stovky malých, čtyřiačtyřicet magistrů a devět bakalářů.

282249_mediafax_richard_benes

Zpráva

Mezi rychlostudenty prý patřil i náměstek plzeňské hejtmanky

Do podezření ze zisku rychlotitulu v Plzni upadá stále více prominentních studentů. Děkan Pospíšil čelí vzrůstající kritice za nečinnost.

Image

Zpráva

Tituly JUDr. se v Plzni odebírat nebudou

Komise prý nemá k odebírání malých doktorátů dost podkladů. Řada rigorózních prací zmizela, některé z těch zbylých jsou navíc podle studenta Martina Marka opsané.

Image

Zpráva

Kindl bude radit karlovarskému magistrátu

V Karlových Varech má Kindl pověst vynikajícího odborníka, na magistrátu má podporu absolventů plzeňských práv.

Image

Zpráva

Právníci se neshodují, jak odebírat svým kolegům tituly

Rektor Západočeské univerzity dnes prohlásil, že je vše připraveno k začátku odebírání neoprávněných titulů z plzeňských práv. Zbývá pouze dořešit, komu zmíněná pravomoc připadne.

Image

Zpráva

Rigorózní práce plzeňských politiků zpochybnil student

Člen akademického senátu plzeňské právnické fakulty Martin Marek zpochybnil rigorózní práce tří současných i bývalých politiků města Plzně. Shodou okolností jsou všichni členové ODS.

Image

Zpráva

Plzeňská práva propouštějí

Navzdory pošramocené pověsti je prý zájemců o studium stejně jako loni.

244365_mediafax_bohuslav_stepanek

Zpráva

Dvořáková: analýza Schwarzovy fakulty je manipulativní

Vladimíra Dvořáková patří k nejostřejším kritikům praxe na Právnické fakultě v Plzni. Dvořákovou a Akreditační komisi obvinila Národohospodářská fakulta VŠE v Praze z kšeftování s licencemi. Jde ale o manipulaci, tvrdí Akreditační komise.

266439_mediafax_jakub_deml

Zpráva

Odebírání plzeňských titulů: problémy na obzoru

Pokud přijdou o tituly žalobci a soudci, mohly by být anulovány jejich žaloby či rozsudky.

234417_mediafax_richard_benes

Zpráva

Plzeň zkusí odebírat tituly a zveřejní jména

Rektorát otočil: bojí se sice žalob, přesto chce v jasných případech začít odebírat tituly a zveřejňovat jména lidí, kteří titul získali neoprávněně.

Dekan_pospisil_mediafax_bohuslav_stepanek

Zpráva

Pospíšil zruší tři katedry a bude propouštět

Fakulta bude mít nižší rozpočet, studentů se prý změny nedotknou.

234413_mediafax_richard_benes

Zpráva

Zpráva komise: až čtvrtina doktorátů z Plzně má vady

Západočeská univerzita v Plzni zveřejnila závěrečnou zprávu k doktorskému studiu na Právnické fakultě. U čtvrtiny absolventů shledala kontrola závažná pochybení.

Losz6qma

Zpráva

Víkendová bilance plzeňských doktorátů: dalších 78 na pozorování

Z 207 titulů JUDr., které na plzeňských právech za poslední víkend zkontrolovali, bude třeba 78 podrobněji prozkoumat. Ostatní jsou podle vnitřní komise univerzity čisté.

Ivan-stampach-profil-foto

Sloupek

Ivan Štampach: Nehrozí nám vzdělanostní genocida?

Úroveň většiny českých škol není vysoká, lékem na současný stav však není zpoplatnění studia. To by kromě prohloubení sociálních rozdílů způsobilo redukci vzdělání na obchodní artikl.

218177_mediafax_richard_benes

Zpráva

Plzeň: budou se odebírat akreditace i tituly

U malých doktorátů se čeká na právní stanovisko. ČSSD prosazuje zákon na snadnější odebírání titulů.

Mhauser

Sloupek

Michael Hauser: Milan Kindl jako věrozvěst českého neoliberalismu

Kauza plzeňských práv souvisí s politickým prostředím v naší zemi. Můžeme ji vnímat i jako důsledek navýsost tržního prostředí.

Lubos_chaloupka

Zpráva

Starý Hrozenkov: semestr za dva víkendy, tituly pro každého

Akademická rychlovýkrmna ve Starém Hrozenkově nabízí vysokoškolské diplomy za neodolatelných podmínek.

Zpráva

Podezřelí z plzeňské kauzy přecházejí do ofenzivy

Velitel plzeňských strážníků Luděk Hosman přijde kvůli plagiátorství o titul. Další podezřelí naopak přechází do ofenzivy.

Zpráva

LN: Kindl spolupracoval s Kalouskem při udílení státní zakázky

Bývalý proděkan plzeňské právnické fakulty Milan Kindl ovlivnil postoj českých politiků v otázce likvidace ekologických škod.

Zobrazeno 49 / 49