Michael Kocáb

Foto11

Sloupek

Tomáš Tožička: Bydžovské zmatky

Aktivisté demonstrující proti rasismu v Novém Bydžově prokázali solidaritu i odhodlání. Slabinou byla nezvládnutá organizace a technická podpora.

190497_mediafax_petr_strompf

Zpráva

Jáchymovští mají plán na začleňování sociálně slabých

Strategický plán na podporu začleňování sociálně slabých obyvatel schválili jako první v Jáchymově. Zafungovala spolupráce města, škol, místních občanů a firem s Agenturou pro sociální začleňování v romských lokalitách.

Image

Rozhovor

Michael Kocáb: Bojím se o občanský sektor

Chvíli po svém odvolání bývalý ministr a posléze vládní zmocněnec pro lidská práva poskytl Deníku Referendum exkluzivní rozhovor. Vyslovuje v něm mimo jiné domněnku, že za jeho odvoláním může být chomutovská politička Řápková.

Image

Zpráva

Nečas: Romové nejsou diskriminováni. Holomek: Nerozumí tomu

Premiér Petr Nečas před zahájením summitu EU nepřímo podpořil francouzský postoj k Romům. Podle odvolaného zmocněnce Kocába jsou to „neuvážené" výroky, odmítl je i předseda sdružení moravských Romů Karel Holomek.

367227_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Vláda odvolala Kocába z funkce zmocněnce pro lidská práva

Premiér Nečas přijal nabídku rezignace zmocněnce pro lidská práva Michaela Kocába. Jeho nástupce však zatím nejmenoval. Podle Kocába jsou nejvhodnějšími kandidáty Czeslaw Valek či bývalý poslanec Oldřich Kužílek.

268557_mediafax_jiri_schott

Zpráva

Nečas vyprovodil Kocába z úřadu zmocněnce pro lidská práva urážkami

Petr Nečas se rozhodl zbavit vládního zmocněnce pro lidská práva Michaela Kocába a vyprovodil ho větou: „Láska k funkci přece nemůže zatemnit zdravý rozum.“

Image

Zpráva

Kocáb definitivně rezignoval, zelení ve vládě skončili

Ministr pro lidská práva Michael Kocáb nakonec opravdu podal demisi. ODS chtěla zelené ve vládě víc, než tam chtěli být oni sami.

Image

Zpráva

Ministr Kocáb ohlásil, že v pondělí rezignuje

Michael Kocáb odstupuje pod nátlakem Strany zelených, ve výmluvném gestu na odchodu děkuje mimo jiné Paroubkovi i Kalouskovi, ale nikomu ze zelených politiků.

Image

Zpráva

Diskuze o adopcích gayů a lesbiček se znovu otevírá

Na Úřad vlády do rukou ministra pro lidská práva Michaela Kocába míří petice. Občanské sdružení gayů, leseb a přátel STUD Brno v ní žádá zrušení zákazu individuálních adopcí pro lidi žijící v registrovaném partnerství. Reaguje tím na opačnou iniciativu poslankyně Šojdrové.

Zobrazeno 9 / 9