Lov velryb

0513_sid_thomas

Rozhovor

Rozhovor s aktivistou Sea Shepherd Sidem Thomasem: V naší DNA je gen soucitu

Sid Thomas vyšel z britského hnutí za práva zvířat, kde se krom jiného podílel na dlouholetém a nakonec úspěšném hnutí za zákaz lovů na lišku. Dnes se působí v organizaci Sea Shepcherd, v níž se zapojuje i do přímých akcích bránících lovu velryb.

Image

Zpráva

Lov velryb letos končí předčasně, Sea Shepherd slaví úspěch

Japonsko ukončilo letošní lov velryb při pobřeží Antarktidy o měsíc dříve poté, co aktivisté z radikální skupiny Sea Shepherd zablokovali mateřskou loď velrybářů. Letošní úlovek tak bude přibližně pětinový, než povolují japonské kvóty.

Image

Zpráva

WikiLeaks: Japonsko s USA plánovaly tajnou dohodu o velrybaření

Japonští a američtí diplomaté se podle uniklých diplomatických depeší amerických ambasád snažili dospět k dohodě, která by omezila velrybaření u Antarktidy výměnou za přehodnocení daňových úlev pro radikální aktivistickou skupinu Sea Shepherd.

Godzill

Zpráva

Aktivisté z Sea Shepherd se tuto sezónu poprvé střetli s velrybáři

Flotila lodí radikální aktivistické organizace Sea Shepherd v sobotu nedaleko Antarktidy poprvé v této sezoně narazila na japonské velrybáře. V nebezpečných vodách se jim každoročně snaží bránit v lovu kytovců.

Godzill

Zpráva

Sea Shepherd představila novou loď, brzy vyrazí na velrybáře

Radikální protivelrybářská organizace Sea Shepherd ve středu představila nový moderní rychločlun Godzilla. Do každoročního honu na japonské velrybáře v okolí Antarktidy by se měla zapojit do několika dní, pod australskou vlajkou.

Image

Zpráva

Ochránce velryb přišel zatknout kapitána velrybářů na jeho loď

Novozélandský aktivista vnikl na palubu velrybářské lodi, aby zatkl jejího kapitána. Loď podle organizace Sea Shepherd v lednu úmyslně potopila ochranářskou loď Ady Gil. Sdělení měl pro něj více.

Image

Zpráva

Loď bojovníků proti lovu velryb se potápí

Loď organizace Sea Shepherd zničil útok japonské lodi, která ochraňuje velrybářskou flotilu. Ochránci velryb se ale nevzdávají a jsou odhodláni bojovat dál.

Zobrazeno 7 / 7