Jiří Pospíšil

Image

Zpráva

TOP 09 hledá nového předsedu. Uspěje Pekarová Adamová nebo Czernin?

Jiří Pospíšil nebude obhajovat post předsedy TOP 09. Utkají se o něj Markéta Pekarová Adamová a Tomáš Czernin. Podle politologů bude hlavním úkolem nového lídra navázání spolupráce s ostatními pravicovými subjekty. Jinak TOP 09 nepřežije.

Image

Zpráva

STAN a TOP 09 představily kandidátku pro evropské volby. Lídrem je Pospíšil

Starostové a TOP 09 půjdou do evropských voleb společně. Menší pravicové strany podpoří dalších šestnáct subjektů – například Zelení nebo Liberálně ekologická strana. Lídrem kandidátky bude předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

Image

Zpráva

TOP 09 si zvolila nové vedení. Miroslava Kalouska střídá Jiří Pospíšil

Historicky třetím předsedou TOP 09 byl zvolen Jiří Pospíšil. Na celostátním sněmu spolustraníky vyzýval k urychlené přípravě na komunální volby, otevírání strany veřejnosti a spolupráci s dalšími středopravicovými politickými subjekty.

384071_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Blažek nechce Bradáčovou, vymyslel si konkurz

Podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana ministrův nápad odporuje zákonu. Na jmenování Bradáčové Zeman trvá.

V_a

Komentář

Roman Váňa: Kvůli rozpočtové nekázni Pospíšil odvolán být ani nemohl

Důvody pro odvolání ministra Pospíšila jsou nekorektní tak evidentně, až vzbuzují dojem, že premiéru Nečasovi nezáleží na mínění veřejnosti, od níž má k výkonu své funkce mandát.

Jakub_cb

Sloupek

Jakub Patočka: Takže Jiří Pospíšil povede ODS do voleb?

Na případu Jiřího Pospíšila jsou nakonec nejzajímavější možné nezamýšlené důsledky: marketingová prezentace Jiřího Pospíšila jako pana Čistého verze 2.0 a odpoutání veřejné debaty od sociálního barbarství současné vlády.

411093_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

ČSSD: Odvolání Pospíšila je útokem na nezávislost státního zastupitelství

Zdůvodnění premiéra, jež ho údajně vedlo k odvolání Jiřího Pospíšila z pozice ministra spravedlnosti je nevěrohodné. Alespoň to tvrdí ČSSD a vyzývá Petra Nečase, aby veřejnost pravdivě informoval o motivech, které ho k odvolání Pospíšila vedly.

Jelinek-4

Sloupek

Lukáš Jelínek: Ruce pryč od kmotrovlády!

Jako politik se Jiří Pospíšil vyhýbal střetům a jako manažer nepropadal pod – nízký – vládní průměr. Když premiér tvrdí, že ho odvolal kvůli jeho požadavku na navýšení resortního rozpočtu, dobrovolně ze sebe dělá kašpara.

Majicek

Sloupek

Jan Májíček: Pikantní začátek léta

Vzhledem k mediální oblíbenosti Jiřího Pospíšila si lze klást otázku, jaké tlaky premiéra Nečase k tomuto rozhodnutí vedly a jestli si to dobře spočítal. Ještě zajímavější ale je, kdo bude nástupcem odvolaného ministra.

351455_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Transparency International: Pospíšilovo odvolání oslabuje důvěru v právní stát

Podle Transparency International je středeční odvolání mistra spravedlnosti výrazným oslabením důvěry v právní stát. Protikorupční organizace také uvedla, že Nečasova vláda práva a boje proti korupci definitivně ztratila jakékoliv právo se takto označovat.

Zaor_lek

Komentář

Lubomír Zaorálek: Ne Pospíšil, Kalousek měl být odvolán!

Kdyby měl dnes premiér Nečas šťastnější ráno, odvolal by ministra Miroslava Kalouska. Místo toho jsme svědky odvolání ministra spravedlnosti v době, kdy nám před očima běží jedna z nejvážnějších korupčních kauz.

Jelinek-4

Sloupek

Lukáš Jelínek: Zachraňme Pospíšila

Spor o podobu justice jde napříč stranami, ale i soudy či státními zastupitelstvími. V sázce jsou hodnoty a principy. Pro ně má nyní smysl na chvíli opustit boj levice s pravicí, socialistů s konzervativci, vlády s opozicí.

502373_mediafax_david_polivka

Zpráva

Pospíšil odvolal vrchního státního zástupce Rampulu

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil dnes oznámil, že na základě nezávislého expertního stanoviska odvolal pražského vrchního státního zástupce Vlastimila Rampulu. Se jmenováním jeho nástupce hodlá počkat až na výsledek pravděpodobného Rampulova odvolání vůči verdiktu.

Zpráva

Vláda schválila nový občanský zákoník

Vláda na svém středečním jednání přijala návrh nového občanského zákoníku, který klade osobnostní práva nad majetkové vztahy. Kodex upravuje tři hlavní okruhy: rodinu, vlastnictví a smlouvy.

473047_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Věci veřejné trvají na právu Radka Johna zaměstnat Michala Moroze

Poslanecký klub VV podpořil předsedu svojí strany v personálním sporu s premiérem Nečasem. Poslanci také trvají na další rekonstrukci vlády. Podle ministra spravedlnosti Pospíšila jsou ale požadavky VV problematické i z hlediska ústavních zvyklostí.

489231_mediafax_ales_behounek

Zpráva

Exekuce dávek v hmotné nouzi jsou na spadnutí

Poslanecká sněmovna projedná návrh poslankyň Ivany Řápkové a Lenky Kohoutové, kterým se novelizuje zákon o hmotné nouzi. Norma by měla být upravena tak, aby bylo možné zákonně zabavit sociální dávky dlužníků až do výše existenčního minima.

Image

Zpráva

Vláda zvolila mírnější verzi postihu právnických osob

Vláda schválila návrh zákona na zavedení trestní odpovědnosti právnických osob. Ministři se přiklonili k mírnější verzi s výčtem postižitelných činů. Ministr Jiří Pospíšil (ODS) navrhl ale i verzi s mnohem širší trestní odpovědností.

Image

Zpráva

Občané a sdružení připomínkovali změny v občanském zákoníku

Zvíře už nemá být věc, zletilost bude možná od šestnácti, byt už nepůjde přepsat na vnouče. Veřejnost k návrhu nového občanského zákoníku zaslala 520 připomínek. Zelený kruh třeba žádá vznik veřejného rejstříku občanských sdružení.

Image

Zpráva

Vláda přes odpor historiků schválila protikomunistický odboj

Vláda ve středu vedle projednání několika návrhů ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) včetně zmírnění tzv. náhubkového zákona schválila také zákon o protikomunistickém odboji. Pětačtyřicet historiků proti němu protestuje.

Zpráva

Policie prošetří možné sledování ministra Pospíšila

Policie prověřuje možnost úniku informací v případu sledování ministra spravedlnosti Popíšila, od bývalého zaměstnance ochranky exministra Němce.

352343_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Ministr Pospíšil měl být sledován na zakázku exministra Němce

Koncipient advokátní kanceláře někdejšího ministra Pavla Němce si prý objednával informace o soukromí ministra spravedlnosti Pospíšila. Němcova právní kancelář přitom přišla v posledních měsících o některé zakázky na ministerstvu.

Image

Zpráva

Ústavní soud je škrty osekán na kost, řekl Rychetský Nečasovi

Ústavní soud by podle úvahy ministra spravedlnosti Pospíšila možná v budoucnu kvůli úsporám mohl přestat odůvodňovat svá rozhodnutí u těch stížností, které odmítne bez projednání. Předseda soudu Pavel Rychetský další možnosti úspor nevidí.

Image

Zpráva

Pospíšil větrá ministerstvo, ruší tendr na domácí vězení

Nový ministr chce svůj úřad „odněmcovat", podle Pavla Němce má ale nesprávné informace a uplatňuje vůči němu osobní mstu.

Image

Zpráva

Plzeňská práva: můžou za to Zachariáš, Tomažič, Kindl a Telecký

Fakulta na hlavní aktéry kauzy s turbotituly podala trestní oznámení, to ale nebylo dostatečně podložené.

Image

Zpráva

Plzeňská práva: tři stovky pseudobakalářů

Absolvovali jen třetí ročník, o tituly ale nepřijdou. Pospíšil chce policejní vyšetřování Kindlova vedení.

294703_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

Na plzeňských právech začalo odebírání titulů

Plzni mají pomoci kolegové z Prahy, Brna a Olomouce. Předpokládané skóre: čtrnáct velkých doktorátů, kolem stovky malých, čtyřiačtyřicet magistrů a devět bakalářů.

Dekan_pospisil_mediafax_bohuslav_stepanek

Zpráva

Pospíšil zruší tři katedry a bude propouštět

Fakulta bude mít nižší rozpočet, studentů se prý změny nedotknou.

Zpráva

Podezřelí z plzeňské kauzy přecházejí do ofenzivy

Velitel plzeňských strážníků Luděk Hosman přijde kvůli plagiátorství o titul. Další podezřelí naopak přechází do ofenzivy.

Zobrazeno 28 / 28