Google

Mikul_

Zpráva

Piráti chtějí bránit daňovým únikům Googlu či Facebooku digitální daní

Za největší problém z hlediska daňových úniků označují Piráti internetové giganty. Strana chce bojovat s daňovými úniky zavedením digitální daně v celé unii či změnou legislativy o veřejných zakázkách. Zároveň navrhuje snížit zdanění práce.

A12

Zpráva

Google zve na procházku postfukušimským městem duchů

Provozovatel známého vyhledávače vyslyšel výzvu japonského starosty a svými foto-auty nasnímal ulice Namie. S pomocí Street View se tak lze projít dnes městem, z něhož vyhnala předloňská katastrofa všechny obyvatele.

Miessler_foto3

Sloupek

Jan Miessler: Nebesky klidná budoucnost

Ze svobodného internetového oceánu se postupně vynořují útesy státně-korporátní regulace a všude čím dál víc zaclánějí policajti. A nejenom ti v čínské uniformě.

Image

Zpráva

Facebook bojuje s Googlem, najal si na něj PR agenturu

Ostrý konkurenční boj internetových gigantů získává konkrétnější obrysy. Management velké sociální sítě v pátek připustil, že si na kritiku provozovatele nejpoužívanějšího vyhledavače najal specializovanou firmu. Vedení nekalé kampaně ale odmítá.

Image

Zpráva

Reklamní praktiky Googlu začal po Bruselu šetřit i Washington

Ministerstvo spravedlnosti Spojených států začalo vyšetřovat propojení mezi vyhledávacím mechanismem známé internetové společnosti a její prací s reklamou. Podobně jako v EU je už i v USA Google podezřelý, že výsledky vyhledávání manipuluje.

Image

Zpráva

Time vyhlásil nejvlivnější osobností roku Egypťana Vaíla Ghaníma

V populární anketě Time 100 letos zvítězil zaměstnanec společnosti Google v Egyptě, který se proslavil během únorové revoluce. Další místa obsadili ekonom Stiglitz a spoluzakladatel WikiLeaks Assange. Politikové obecně propadli.

Image

Zpráva

Google vydělává v Číně i rok po sporu s Pekingem

Přestože využívání známého vyhledavače čínskými podnikateli za uplynulý rok pokleslo, celkové příjmy Googlu v Číně rostly. Stalo se tak i navzdory hojně medializovanému sporu korporace s režimem, jenž loni vyvrcholil stažením Googlu do Hongkongu.

Image

Zpráva

Google i Apple nabízí data o uživatelích vydavatelům novin

Nejvýznamnější podniky internetového prostoru se snaží rozšířit svůj podíl na trhu s elektronickými knihami a časopisy. Podle zjištění Wall Street Journalu přitom vydavatelům nenabízejí jen vyšší podíl na zisku, ale i některá osobní data uživatelů.

Image

Zpráva

EU zkoumá podezření ze zneužití dominantní pozice Googlu na webu

Evropská komise se po devíti měsících dostala k prošetření stížnosti, jež může provozovateli známého vyhledavače vysloužit pokutu v miliardách eur. Zástupci Googlu zatím reagují vstřícně a hájí se obvyklými argumenty.

Google_logo

Zpráva

Centrum se pokusí čelit nadvládě Seznamu aliancí s Googlem

Tuzemská internetová firma Centrum Holdings uzavřela strategickou alianci se společností Google. Stala se prvním autorizovaným distributorem reklamních služeb Google AdWords v regionu střední Evropy.

266010915_900be6bf5f

Zpráva

Další kus českého YouTube spolkne reklama

Obavy spojené s prodejem YouTube firmě Google se naplno projevují jako oprávněné i v České republice. Další kus YouTube obsadí reklamní obsah.

Image

Zpráva

Německo chystá zákon chránící soukromí zaměstnanců před šéfy

Německé vládní strany předkládají do parlamentu návrh zákona, jenž nově upravuje právo zeměstnavatele na kontrolu zaměstnaneckých e-mailů, užívání bezpečnostních kamer či zjišťování soukromých dat uchazečů o práci.

Image

Zpráva

Francie zvažuje žalobu na Google kvůli Street View

Známé internetové společnosti se při pořizování snímků pro program Street View podařilo získat i četná osobní data z nezabezpečených sítí. Francouzské úřady teď zkoumají, zda nešlo o trestný čin.

154402025393787280

Glosa

Ach ten dobrák Google

Na jedné straně stojí zlé Číny, Brazílie, Německa a další, obecně jim říkejme vlády. Chtějí dozorovat svobodný internet. Naproti pevný co diamant ční Google a vede proti nim boj. Je to boj za svobodu bez hranic. Anebo taky reklamní kampaň.

Image

Zpráva

Google prozradil, které vlády jej požádaly o cenzuru

Známý internetový gigant zveřejnil mapu s počtem žádostí jednotlivých zemí světa o odstranění obsahu či získání informací o některých uživatelích. Na prvním místě žebříčku se objevila Brazílie. Údaje o Číně chybí.

Image

Zpráva

Itálie: členové vedení Google odsouzeni za urážlivé video

Tři řídící pracovníci Google v Itálii byli obviněni v souvislosti s obsahem videa nahraného na jeho stránky. Google hovoří o ohrožení podstaty práv spjatých s využíváním internetu.

Image

Zpráva

Google vyhledá vždy jen zase Google, eurokomise zjistí proč

Stížnost vůči Googlu podaly tři konkurenční internetové služby, které se cítí diskriminovány jeho vyhledávací technologií. Na jejich popud se jednáním společnosti bude zabývat Evropská komise.

Image

Zpráva

Čína odmítla útoky na Google, cenzurovat prý ale může

Pekingská vláda popřela svou účast na kyberútocích proti společnosti Google, ale brání své právo trestat lidi, kteří poruší místní zákony týkající se internetu.

Image

Zpráva

Internetová cenzura: Čína vrací Američanům úder

Požadavek větší internetové svobody může poškodit čínsko-americké vztahy, varovala dnes Čína v reakci na kritiku americké ministryně zahraničí Hillary Clintonové.

Image

Zpráva

Za útoky na Google možná stojí vlastní zaměstnanci

Bezpečnostní analytici se domnívají, že pro kybernetické útočníky mohlo být nejobtížnější správné zacílení útoku. Čínská média uvádějí, že některým zaměstnancům společnosti v zemi byl již znemožněn přístup do vnitřní sítě.

Google

Zpráva

Lidé kladou k sídlu Googlu v Pekingu květiny. 'Nezákonně'

Čínská vláda je ohledně rozhodnutí Googlu skoncovat s cenzurou zdrženlivá. Kladení květin u sídla společnosti ale považuje za nezákonné.

Slerkanew

Sloupek

Josef Šlerka: United States of Google

Společnost Google se po čtyřech letech svého působení v Číně rozhodla vyjednat s vládou zrušení cenzury nebo odejít z čínského trhu. Důvodem je kybernetický útok na mailové účty Googlu. Co ve skutečnosti stojí za tímto ultimátem?

Image

Zpráva

Google končí cenzurování netu v Číně. Po čtyřech letech

Šetření prokázalo kybernetické útoky do interních databází společnosti Google. Firma buď dojedná s čínskou vládou zrušení cenzury, nebo odejde. Po čtyřech letech působení v zemi to vidí ředitel organizace Human Rights Watch jako pokrytecké.

Slerkanew

Sloupek

Josef Šlerka: Do nového roku s Klausem i s Obamou

Václav Klaus musí, jistě ke své lítosti, v soutěži tvorby novotvarů ustoupit zanedbatelnému konkurentovi Baracku Obamovi. Nicméně, když si Klause z novoroční atmosféry šťastně odmyslíme, v politice by slovo „unfriend“ nemělo převládat. Alespoň v té zodpovědné.

Slerkanew

Sloupek

Josef Šlerka: Opička Obama

Fotomontáž Michelle Obamové byla v minulém týdnu nejvyhledávanějším artiklem v internetovém prohlížeči Google. Omluva této společnosti svědčí o jiné politické kultuře, než na jakou jsme zvyklí.

Zobrazeno 25 / 25