Evo Morales

Image

Zpráva

Bolívie přizná přírodě stejná práva, jako mají lidé

Bolivijský parlament se chystá schválit dosud nevídaný Zákon Matky Země, který má přírodě přiznat právo na život a existenci, pokračování životních cyklů bez lidského zásahu a další přirozené procesy. Názory na konkrétní dopady opatření se ale různí.

Image

Zpráva

Morales ustoupil stávkujícím, ceny benzínu nevzrostou

Bolivijský prezident zrušil nařízení, kvůli kterému se zvedly ceny pohonných hmot o více než sedmdesát procent. K rozhodnutí byl donucen sérií protestů, jež místy přerostly až do neomezené stávky.

Image

Zpráva

Bolivijci protestují proti drahému benzínu, napadli policisty i úřady

Obyvatelé Bolívie již pátým dnem protestují proti více než sedmdesátiprocentnímu zdražení pohonných hmot. Poprvé došlo také k násilnostem, při kterých bylo zraněno na patnáct policistů a poškozeno několik vládních budov.

Image

Zpráva

V Bolívii byla vyhlášena neomezená stávka řidičů

Bolivijští řidiči se rozhodli použít nejsilnější nátlakový prostředek, jaký mají odbory k dispozici. Popudem se jim stalo skokové zdražení benzínu, kterým trh zareagoval na zrušení příslušných dotačních programů Moralesovy vlády.

Un_photo_paulo_filgueiras_morales

Zpráva

Bolivijská vláda se dohodla s odbory, stávka trvala jenom den

Režim prezidenta Moralese dokázal během několika hodin intenzivního jednání utlumit hrozbu, že první sociálně motivované nepokoje za jeho vlády přerostou v masivní opoziční hnutí. Dílčí protesty nicméně pokračují.

Image

Zpráva

Režim Eva Moralese poprvé čelí sociálním protestům a stávce

Bolivijská policie rozehnala o víkendu sociálně motivovaný protest ve městě Caranavi. Největší odborová centrála v zemi současně vyzývá ke stávce. Tradiční stoupenci prezidenta Moralese se proti levicovému režimu bouří vůbec poprvé.

Image

Zpráva

Bolívie: znovuzvolený prezident Morales chce pokračovat v reformách

Evo Morales má podporu nejchudších občanů země, Indiánů. Jeho cesta se zatím osvědčila, místní ekonomika letos rostla nejvíce ze všech států celé Ameriky.

Zobrazeno 7 / 7