Estonsko

A3

Komentář

Allan Alaküla: Hromadná doprava zdarma? Estonsko ukazuje, že to jde

Bezplatné autobusy jezdí v současnosti už v jedenácti z patnácti estonských krajů. Zkušenost z Tallinnu přitom dokládá, že opatření může mít nejen ekologické a sociální, ale i ekonomické přínosy.

A1

Zpráva

Letošním Evropským stromem je dub z estonského Orissaare, roste na fotbalovém hřišti

Nejvíce hlasů v anketě Evropský strom roku získal tento rok dub z vesnice na západě Estonska. Vedle vzhledu a historie zaujal zejména místem, kde roste – téměř uprostřed využívaného fotbalového hřiště.

A1

Zpráva

Tallinn zavedl bezplatnou MHD pro své občany

V estonské metropoli začal fungovat systém, jejž místní schválili v loňském plebiscitu. V rámci Evropy je Tallinn prvním hlavním městem, které opatření zavedlo.

A1

Zpráva

Obyvatelé Tallinnu budou mít bezplatnou MHD, schválili si to v plebiscitu

Estonská metropole se stane prvním z evropských hlavních měst, kde podobné opatření platí. Změna ji přijde každý rok na 20 milionů eur. Podle starosty Savissara je ale nutné respektovat přání většiny.

Leitner

Komentář

Sebastian Leitner: Privedie prijatie eura Estónsko k stabilnému rastu?

Letos v lednu dosáhla estonská vláda jednoho ze svých vytoužených cílů: Jako sedmnáctý členský stát EU vstoupilo Estonsko do eurozóny. Povede však přijetí eura ke stabilnímu růstu?

Image

Zpráva

Estonsko zlegalizovalo online hazard. Kvůli krizi

V Estonsku vstoupil v platnost zákon legalizující onlajnový hazard. Českou republiku diskuse o internetovém gamblerství teprve čeká.

Zobrazeno 6 / 6