Družstevnictví

Img_20160724_142129

Komentář

Eva Hájková: O bližních a o vzájemné pomoci

Předválečné družstevnictví představovalo účinný způsob, jak se chudé a „bezmocné“ vrstvy mohly plnohodnotně postavit tehdejším držitelům finanční i politické moci. Má tento způsob spolupráce budoucnost i dnes?

Strecha

Zpráva

Vegansky a podle ideálů družstevnictví: V Praze otevře sociální bistro Střecha

Veganské bistro Střecha bude zaměstnávat dvě skupiny lidí, které to mají na pracovním trhu těžké: lidi bez domova nebo po výkonu trestu. Zároveň jeho zakladatelé chtějí šířit ideály družstevnictví.

Pol_ek

Komentář

Josef Poláček: Je solidární ekonomie alternativou ke kapitalismu?

Co je to solidární ekonomie a jakou roli v ní může sehrát koncept družstev? V německém deníku „Süddeutsche Zeitung“ byl otištěn rozhovor s brazilským státním tajemníkem pro tuto oblast, Paulem Israelem Singerem.

A2

Zpráva

Družstva mají dobré výsledky, vyplývá z analýzy

Přestože je družstevnictví politicky vzato na okraji zájmu, jeho přínos pro danou obec není nezanedbatelný. Vyplývá to z historické, právní a mediální analýzy postavení družstev v České republice.

A1

Zpráva

V časech krize se družstva ukázala oproti konvenčním podnikům odolnější

Mezinárodní družstevní den se slaví vždy první sobotu v červenci. Cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o družstvech, prezentovat úspěchy a hodnoty solidarity, ekonomickou efektivitu družstev, principy rovnosti a družstevní demokracie.

Azemancikova1

Sloupek

Alena Zemančíková: Maloměšťácká úvaha nad obecním pořádkem

Je to právě netečnost vůči okolí, sdíleného s ostatními, která vyvolává rasistické nálady, v jejichž základě je přesvědčení, že jedni lidé jsou horšími, podřadnějšími a vůbec méně lidmi než jiní lidé.

Zobrazeno 6 / 6