Česká filharmonie

Image

Zpráva

Armádní letadla přivezla z Japonska stovku lidí

Dvě vojenská letadla se stovkou lidí evakuovaných z Japonska ve čtvrtek ráno přistála na armádním letišti v pražských Kbelích. Mezi pasažéry bylo i zhruba 40 členů České filharmonie, kromě Čechů byli na palubách také cizinci.

Image

Zpráva

Čeští filharmonici ve strachu z radiace opustili Tokio

Armáda v úterý vypraví do Japonska dva letecké speciály. Mají přivézt výpravu České filharmonie i další české občany, kteří chtějí odcestovat z ostrovní země. Podle původního plánu měl orchestr turné ukončit až v neděli 20. března.

Zpráva

Novým ředitelem České filharmonie je David Mareček

Marečkův mimopražský původ je hodnocen spíše jako klad, ale v pětatřiceti letech zatím podle některých hudebních publicistů nemá mnoho zkušeností. Mezi znalci převažují kladná, i když někdy opatrná očekávání.

324263_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Českou filharmonii čeká volba nového generálního ředitele

Volba nového generálního ředitele by měla konečně zklidnit rozjitřenou atmosféru, jež v České filharmonii vyvolal někdejší ministr kultury Václav Riedlebauch. Ten navzdory protestům orchestru odvolal po pouhých deseti měsících tehdejšího ředitele Vladimíra Darjanina.

Image

Rozhovor

Že jsem nerespektoval šéfa? Lež jako věž

Podle Darjanina ho současný ministr kultury a bývalý ředitel filharmonie Riedlbauch šikanoval od jeho nástupu do funkce. „Nakonec si musel pro odvolání najít zástupný důvod," říká v rozhovoru pro Deník Referendum.

Image

Zpráva

Česká filharmonie bez auditu a bez peněz

Ministr kultury jmenoval nového ředitele České filharmonie. Toho starého odvolal kvůli špatně provedenému auditu. Co v něm vůbec bylo? Podle odvolaného šéfa důkazy o pochybení předchozího vedení.

Zobrazeno 6 / 6