ÚSTR: Pernesovi odpůrci odcházejí i z vědecké rady ústavu

Pernesovo jmenování rozpoutalo personální průvan. Odcházejí i lidé z vědecké rady ústavu.

(jm)

04.04.2010 19:32

Pernes

Pernes na ÚSTR způsobuje průvan. Foto Tomáš Tkáčik, Mediafax

Zatímco nově jmenovaný ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Jiří Pernes po výměně vedení chystá personální audit, který zaměstnanecké poměry na kontroverzní historicko-politické instituci zřejmě ještě dále provětrá, začali kvůli němu odcházet také lidé z vědecké rady. Nesouhlasí totiž s jeho jmenováním nebo s jeho postupem.

Po odchodu Jiřího Gruši a Eduarda Stehlíka odejde i proděkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Kuklík a možná i někdejší disident Jiří Gruntorád. „Mohu potvrdit, že jsem se vzdal členství ve Vědecké radě ÚSTR. Důvodem je jak průběh konkurzu a jmenování nového ředitele, tak i fakt, že Vědecká rada je poradním orgánem ředitele a byl jsem do ní jmenován Pavlem Žáčkem," uvedl Kuklík v prohlášení pro ČTK. Gruntorád zatím dohady o své rezignaci nepotvrdil, ani nevyvrátil.

Pernes zvítězil ve výběrovém řízení nad dosavadním ředitelem ústavu Žáčkem těsně. Po jeho vítězství proti němu příznivci předchozího vedení rozpoutali kampaň, Pernes musel vysvětlovat především své studium VUMLu. Jeho kritici na základě toho začali tvrdit, že Pernes na svou funkci nemá odpovídající kádrový profil.

Pernes naopak v den svého nástupu do funkce odvolal celé žáčkovské vedení, přičemž část postů obsadil kvalifikovanějšími historiky a na část vypsal výběrová řízení. Jako další krok chce v ústavu nechat provést personální audit, je tedy pravděpodobné, že z původního osazenstva ústavu budou muset odejít další lidé.

Další informace:
ČTK Z rady ÚSTR odchází kvůli Pernesovi další členové


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.