Na nové belgické známce si podají ruce biskup s imámem a rabínem

Podle belgické pošty má známka vyjadřovat ducha tolerance, spolupráce a svornosti tří hlavních náboženství v zemi. Podle zobrazeného rabína přitom nejde jen o symbolické gesto, ale i o odpověď na masmediální posedlost konflikty.

(pjed)

13.11.2015 19:47

A1_bpost_fr_facebook

V Belgii žije v současnosti přibližně 6,5 milionů římských katolíků, 700 tisíc až milion muslimů a 42 tisíc židů. Autorkou grafické podoby známky je Lieve Blancquaertová. Foto BPost, FB

Antverpský biskup Johan Bonny, gentský imám Khalid Benhaddou a vrchní belgický rabín Albert Guigui v tradičních oděvech, hledící na člověka a podávající ruce v gestu vzájemnosti. Tak bude vypadat hlavní grafický motiv na nové belgické známce, jejíž vydání oznámila v minulém týdnu státní poštovní společnost BPost.

Podle oficiálního komentáře má známka vyjadřovat ducha tolerance, spolupráce a svornosti tří hlavních náboženství v zemi. Podle zobrazeného rabína přitom nejde jen o symbolické gesto, ale i o odpověď na masmediální posedlost konflikty.

„Známka má zobrazovat, že navzdory tomu, co lidé slyší ze zpráv, panují v Belgii mezi náboženstvími dobré vztahy (...) To, co potřebujeme, je rozšířit ducha tolerance, mezináboženský dialog a spolupráci z úrovně vyšších náboženských představitelů mezi obyčejné lidi. A zde mohou známky myslím pomoci,“ uvedl pro izraelské Timesy Albert Guigui, vrchní belgický rabín, který zastává úřad už třicet let.

Autorkou grafické podoby známky je vlámská fotografka Lieve Blancquaertová. Belgická pošta chce známku pustit do oběhu 24. října 2016 spolu s dalšími dvěma řadami, z nichž jedna zobrazuje nové fotografie belgické královské rodiny a druhé tématiku olympijských a paralympijských her.


Další informace:
The Times of Israel Rabbi, imam and bishop to adorn Belgian stamp
Deredactie.be Faith leaders on new Belgian stamp
Magazine.good.is Belgium’s New Stamp is a Perfect Picture of Religious Coexistence


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.