ČSSD spustila petiční akci proti reformám a za pád Nečasovy vlády

Opoziční ČSSD spustila petici proti vládní důchodového reformě, nespravedlivému rozložení nákladů reforem, zvyšování DPH či plánům na zdražení zdravotnictví a jeho privatizaci. Občané mají možnost dokument podepsat na více než pětistech míst po celé ČR.

(vd)

01.11.2011 12:53

338418_280704208609971_100000111823166_1251070_7555688_o

ČSSD chce dát možnost občanům, aby formou podpisu petice symbolicky podpořili snahu poslanců ČSSD zablokovat reformy. Foto Archív DR

Související

ČSSD chce dát v kritice vládních reforem možnost vyjádřit protest také občanům. Iniciovala proto petiční akci proti důchodové reformě a za odchod premiéra Petra Nečase a jeho vlády.

„Sociální demokracie dlouhodobě odmítá politiku současné vlády, která bez jakékoli odpovědné diskuse a společenského konsenzu schvaluje nespravedlivé reformy a systémové změny, které v konečném důsledku hrozí vážným poškozením naší země, ekonomiky, hospodářského růstu a sociální situace občanů,“ uvedl předseda strany Bohuslav Sobotka v tiskovém prohlášení.

Spuštění akce ČSSD oznámila před úterním zasedáním Poslanecké sněmovny. Podle místopředsedy strany Jiřího Dienstbiera je text možné podepsat na více než pětistech míst po celé ČR.

V petičním textu se hovoří o nespravedlnosti důchodové reformy, která představuje riskantní vyvedení prostředků ze státního průběžného systému do soukromých fondů, neboť podle ČSSD tato změna ohrozí výplatu důchodů jak současným důchodcům, tak budoucím generacím a přivodí zvýšení daně z přidané hodnoty u základních životních potřeb.

„Svým podpisem pod touto peticí podporuji úsilí poslanců a senátorů ČSSD všemi demokratickými prostředky zabránit přijetí chybné a nespravedlivé důchodové reformy,“ píše se v dokumentu.

V druhém bodu petice ČSSD artikuluje nesouhlas s tím, aby vláda Petra Nečase nadále realizovala politiku, založenou na reformách výhodných pouze pro vysokopříjmové skupiny obyvatel, na zvyšování nepřímých daní, včetně daně z přidané hodnoty, či na zdražování zdravotní péče a na plošných škrtech, které poškodí hospodářský růst, zvýší nezaměstnanost a prohloubí sociální rozdíly ve společnosti.

„Požaduji, aby vláda Petra Nečase podala demisi a umožnila tak konání nových voleb. Podporuji rovněž vyvolání hlasování o nedůvěře vládě v případě, že Nečasova vláda neustoupí od prosazení důchodové reformy, založené na tunelování státního průběžného systému,“ uvádí se v závěru dokumentu.

Předseda ČSSD pak na tiskové konferenci zopakoval, že reformy nejsou spravedlivé, protože jejich náklady platí pouze středně a nízkopříjmové skupiny obyvatel.

Další informace:
čssd.cz Petice ČSSD proti vládě P.Nečase


A co si myslíte vy? Diskuse (2 příspěvky)

Stanislav Hošek - Český těšín

Při vší úctě. Středa, 2.Listopadu 2011, 12:00:56

Ačkoliv respektuji teoretické základy občanských práv, ba i Ústavu naší země, považuji petice za ubohý pozůstatek ponížených suplik císaři a králi. Za nic víc. Občané jsou odsouzeni buďto k nim, nebo k pouličnímu protestu, kde se vystavují nebezpečí násilí od poslušných služebníků moci. Opozice je v mých očích naprosto ubohá, nebo prolhaně populistická, když této metody, určené výhradně „lidu“, zneužívá. Má k dispozici mnohem víc a především podstatně vlivnějších metod.

650

Lukáš Kraus - Leikanger - Norge

Petice ano, Klaus a vláda opravdu ne Středa, 2.Listopadu 2011, 22:37:11

Pan občan Václav Klaus nikdy nebyl nadstranický. Těžko se tedy sociální demokraté mohou divit, tedy nediví se, že jeho permanentní „sto není, jako sto“ je aplikováno i na současné dění v parlamentu, které pan prezident označuje jako „obstrukci“. Sociální demokraté naopak právem tvrdí, že to není obstrukce, ale naopak respektování silného hlasu občanské společnosti, snaha zastavit nejen nevratné tunelování penzijního systému a další defektní normy ideologického neoliberalismu devastující široké občanské segmenty společnosti, ale ČSSD brání samotnou podstatu liberální demokracie, tedy občanskou a programovou diskusi před prolobbovaným válcováním od nomenklaturních zákonodárců.

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.