Hor_k

Oto Horák

Profil

Autor se už řadu let zabývá filmovou a literární esejistikou a kritikou. Publikoval v časopisu A2 a stále publikuje v Cinepuru (vedle tištěného vydání zejména na blogu), na webu iliteratura.cz a příležitostně i v jiných periodikách. Byl zvolen mezi české kritiky, hlasující o každoročních Cenách české filmové kritiky.

Image

Reportáž

Febiofest 2015: Rozpačitý i inspirativní

Reportáž Oto Horáka se vrací k letošnímu Febiofestu. Ten se nesl ve znamení celé řady organizačních nedostatků, k vidění ale bylo i mnoho vynikajících snímků.

Image

Recenze

Příliš snadno čitelný kód

Oto Horák recenzuje film o matematikovi, kryptoanalytikovi a průkopníkovi informatiky Alanu Turingovi Kód Enigmy. Hlavním rysem filmu je, že je plný klišé, dokonce lze říci, že celý snímek je jedním velkým klišé.

Image

Tip

Je tady opět Febiofest

V druhé polovině března se koná už dvaadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest. I letos nabízí velmi pestrou sestavu filmů a zajímavé hosty.

Image

Recenze

Fotografie bez nápadu a nadhledu

Oto Horák recenzuje film Fotograf. Režisérka Irena Pavlásková tímto snímkem natočila nejen poctu, ale přímo reklamu na Jana Saudka. Pracovala podle jeho zadání, pod jeho manipulativní taktovkou.

Image

Recenze

Ceny české filmové kritiky ve znamení nutného kompromisu

5. ročník Cen české filmové kritiky ukázal, že tato akce není zbytečná, má svá specifika a že tvoří potřebnou alternativu a protiváhu mediálně mnohem více sledovaným Českým lvům.

Image

Recenze

Pestrá filmová nadílka z Francie

Festival francouzského filmu, který proběhl v druhé polovině listopadu v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové a Ostravě, potvrdil, že francouzská kinematografie disponuje řadou špičkových režisérských i hereckých osobností.

Image

Recenze

Wonka nebo Rudinská?

Jestliže se Libuše Rudinská ve svém dokumentu snaží diváky přesvědčit, že Pavel Wonka nebyl Mirek Dušín, pokouší se objevit Ameriku. To podstatné na příběhu Pavla Wonky ji přitom nezajímá.

Image

Recenze

Chlapectví plné zklamání i nadějí

Film Chlapectví je unikátní svou časosběrnou metodu, ale to není jediná přednost tohoto snímku. Režisér Linklater u něho neměl dopředu hotový scénář, vytvářel jej postupně, přičemž do něj zapracovával i nápady herců. Hlavním tématem filmu je čas.

Zobrazeno 8 / 8