Vojtech_kotecky

Vojtěch Kotecký

Vojtěch Kotecký je autorem diskusních příspěvků, které nalaznete zde.

Profil

Autor působil řadu let jako programový ředitel Hnutí DUHA. Dnes pracuje jako analytik v think-tanku Glopolis.

Komentář

Den, kdy se rozhodne o evropských včelách. Jak budeme hlasovat my?

Jedná se o nenápadné rozhodnutí v technické věci. Ale na dlouho předurčí důležitou stránku života Evropy: jak toxická bude pro včely i všechen další drobný hmyz. Rozhodnutí padne právě dnes.

Image

Komentář

Demokracie má také obsah

Nestojíme před volbou mezi přírodními vědami a přípravou na občanský život. Přírodní vědy demokracie potřebuje.

Image

Komentář

Řekni, kde ty tašky jsou?

Na norském pobřeží našli místní lidé zesláblého vorvaňovce. Měl útroby plné plastu a musel být utracen. Smutný příběh. Jak se ale týká nás, kteří nežijeme u moře?

Image

Komentář

Vlků ráj to na pohled

Vlci v české krajině přestávají být hosty. Stávají se její samozřejmou součástí. Což je důvod k radosti. Ale také k rozpravě, jak se o společný domov podělíme.

Image

Komentář

Kanál, o kterém lze tak maximálně mluvit

Prezidentský kanál Dunaj-Odra-Labe se stavět nebude, jakkoli by si ho Miloš Zeman opravdu hodně přál. Tak se jím pořád nezabývejme.

Image

Komentář

Serengeti u Nymburka

Návrat zubrů do přírody v Polabí pootevírá nové okno do divočiny. A zároveň utváří kvetoucí krajinu, kde se možná budeme cítit více doma.

Image

Komentář

Podívejme se za limity: dopředu

Dlouholetý programový ředitel Hnutí Duha k včerejšímu rozhodnutí vlády prolomit limity: Po dvanácti letech permanentního sporu o uhelné doly bychom teď měli udělat tlustou čáru. A začít s důkladnou a cílevědomou modernizací.

Komentář

Kdyby si Babiš vzal dovolenou

V debatě o agropalivech mají všechny strany docela rozumné argumenty. Stát jejich výrobce podporuje bez ohledu na zájmy Agrofertu.

Komentář

Mirek Topolánek, ministr životního prostředí

Pokud můžeme soudit podle první velké ekologické legislativy, kterou tato sněmovna projednává, koaličním ministrem životního prostředí je nejspíš expředseda ODS.

Komentář

Sedm let, patnáct let, tři roky a čtyři roky

Vojtěch Kotecký pro Deník Referendum shrnuje politiku posledních dvou pravicových vlád ve vztahu k životnímu prostředí. A zároveň popisuje, co je možné čekat po volbách.

Komentář

Čistá práce

Ekologické organizace chtějí méně smogu. Odbory chtějí více továren. A továren bude buď hodně nových a čistých, nebo méně a méně starých a špinavých.

Komentář

Třikrát a dost aneb musí ČSSD jít proti lidem?

ČSSD má sice moderní ekologické uvažování, několik konzervativních poslanců a politické taktizování ji ovšem ve Sněmovně dovádí k hlasováním vzdalujícím nás od evropských ekologických standardů.

Komentář

Drahé teplo, chytré domy, tupé škrty a dilema ČSSD

Sociální demokraté mají šanci při nadcházejícím rozhodování Poslanecké sněmovny o způsobu naložení s penězi z emisních povolenek začít diskusi o nahrazení tupých škrtů chytrými investicemi.

Glosa

Ropák 2004: Martin Pecina - sociální? demokrat?

V roce 2004 se Ropákem stal Martin Pecina, náměstek ministra průmyslu a obchodu, který hájil zájmy důlních společností. Jeho činy připomíná Vojtěch Kotecký, programový ředitel Hnutí DUHA.

Komentář

Lesy krásné, lesy mé

Ministr zemědělství uvažuje o částečné privatizaci státních Lesů ČR. Kromě toho, že by se tento záměr silně dotkl jedné šestiny české krajiny, otevírá se tím rovněž principiální spor o smysl veřejného majetku.

Komentář

Proč bychom s ním nemluvili

Programový ředitel Hnutí DUHA Vojtěch Kotecký vysvětluje, proč je přístup ekologických organizací k Tomáši Chalupovi vstřícný, a ohrazuje se tak proti kritice, že pravé důvody spočívají v obavách o finanční zdroje.

Komentář

Bakala a koalice, uhlí a fámy

Logickou implikací názoru, že porážka uhelného byznysu tkví v náhodné výslednici konkurenčních zájmů, je víra v absolutní moc důlních společností. Přiznávali bychom tím bezmoc české občanské společnosti.

Image

Komentář

Temelín versus Chytrá energie

Autor reaguje na komentář Jiřího Gutha. Obhajuje plán „Chytrá energie", který by skutečně měl odpovědět na otázky, které si ohledně energetických koncepcí mnozí z nás kladou.

Zobrazeno 18 / 18