Ax1

Petr Dimun

E-mail petr.dimun@seznam.cz

Profil

Autor byl v letech 2000-2002 spolupracovník senátora Edvarda Outraty a poradce předsedy zahraničního výboru Senátu Michaela Žantovského. V letech 2002-2004 mluvčí Ministerstva pro mistni rozvoj ČR a v letech 2004-2006 mluvčí Ministerstva spravedlnosti ČR. Od roku 2008 do roku 2010 působil na pozici vedoucího sekce PR a marketingu ČSSD. V současné době je konzultant v oblasti PR a marketingu.

Image

Komentář

Jako lumíci

Sociální demokraté se bojí pořádně hrábnout do svého zastaralého programu. Bojácná socdem Babišovi vyhovuje. Té silné by se bál. Dokáže být takto silný Bohuslav Sobotka, nebo jen údržbářsky vede své lumíky z útesu?

Image

Sloupek

Mnoho malých vítězů, hodně velkých poražených

Hnutí ANO sice v krajích vyhrálo, avšak s rekordně nízkým počtem hlasů: v roce 2000 by ANO s tímto výsledkem skončilo až třetí. Nikde navíc nevyhrálo ANO dominantně, Babiš tak může být v mnoha krajích snadno obejit.

Sloupek

Šlachtova zpráva, nebo zpráva o Šlachtovi?

Petr Dimun popisuje okolnosti, za nichž se minulý týden konalo jednání sněmovního Výboru pro bezpečnost: šlo o situaci, která mohla nejspíše vyústit v řízený únik informací. Vážnou situaci je třeba řešit sněmovní vyšetřovací komisí.

Image

Sloupek

Když ti Babiš popožene Šlachtu

Tím, jak se do věci vložil Andrej Babiš, Šlachtu pro budoucnost zdiskreditoval. Jeho pohrdlivé chování vůči premiéru Sobotkovi napovídá, že konflikty budou pokračovat. Babišův destruktivní přístup ohrožuje demokracii.

Image

Sloupek

Bordel jménem ANO

Protikuřácký zákon neprošel sněmovnou. Selhání ukázalo, že vedle rozdílných názorů mnoha jeho členů panuje v poslaneckém klubu hnutí ANO taky docela slušný chaos.

Komentář

Akce nespokojeného oligarchy

Petr Dimun komentuje středeční projev Andreje Babiše v rámci mimořádné schůze Poslanecké sněmovny k případu Farmy Čapí hnízdo. Předseda hnutí ANO podle něj pokračuje v boji proti zlořádům „starých struktur“ a za očistu politiky.

Sloupek

Koalice řepky a tlačenky

Sbližování Andreje Babiše a Miloše Zemana není náhodné: oba jsou cynici a oba mají zájem na destrukci standardních politických stran.

Image

Sloupek

Co spojuje Lenku Bradáčovou a Andreje Babiše?

Mezi takzvané „protikorupční zákony“, které je u nás údajně nezbytné prosazovat, se řadí i nový zákon o státním zastupitelství. Zákon vznikl v úzkém okruhu lidí ve státním zastupitelství a skrze politické nástroje byl vnucen politikům.

Image

Sloupek

Dezinformační společnost

Žijeme v desinformační společnosti, v níž pravda je rovná lži. Média vlastněná českými oligarchy již nikdy nebudou moci aspirovat na tu unikátní roli, kterou skoro dvacet let okupovala.

Image

Sloupek

Kam s Ivanem Langerem?

Petr Dimun o podivných okolnostech, za nichž Útvar pro odhalování organizovaného zločinu zadržel hejtmana Rozbořila.

Sloupek

Rok do krajských voleb

Babišova média se chystají na blížící se krajské volby. Výrazně do jejich výsledku může promluvit i celková únava z politiky a přechozená, dlouhodobá politická krize v zemi.

Sloupek

Tah strachem

Podněcování k strachu zapadá do Zemanovy strategie. Na celé té frašce je nejhorší, jak obnažila sílu spodních proudů v české společnosti.

Sloupek

Vlasta Parkanová a babí léto české spravedlnosti

Blíží se rozhodnutí v tři roky starém případě bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové. Vyšetřovací spis má 20 tisíc stran. V čem je její případ problematický?

Sloupek

Babišova mediální show

Ministři pokorně docházejí za Andrejem Babišem a prosí o navýšení financí. Babiš ale není premiérem ani majitelem státního rozpočtu. Je to jen divadlo o jeho touze po moci.

Fejeton

Grüss Gott!

Seriál letních pohlednic pokračuje fejetonem z pera Petra Dimuna. Tentokrát se vypravíme k našim sousedům do bavorského Berchtesgadenska. Snad jeho jedinou kaňkou je, že si ho oblíbil Adolf Hitler.

Sloupek

David Rath a soud nad politikou

Soud s Davidem Rathem byl nestandardní nejen obsazením, ale i svým průběhem. Do velké míry to byl i soud s politikou.

Sloupek

Už zase ostrůvek stability

Nejvyšší představitelé vlády už zase mluví o České republice jako o „ostrůvku stability“, tentokrát s ohledem na případný řecký bankrot.

Sloupek

Lynčování soudce Poláka aneb problém je jinde

Obviňování soudce Poláka v kauze žďárské vražedkyně Orlové je pouze mediální a politický lynč. Měli bychom se zaměřit spíš na systémová řešení a instituce, které je mají zajistit.

Sloupek

Africké poměry

Debata o policejním zásahu v kauze Nečas má několik zvláštností. Nikdo se třeba nezamýšlí nad tím, že poslední volby do Poslanecké sněmovny, které proběhly bez silného zásahu z vnějšku, proběhly v roce 2002.

Sloupek

Pánové a dámy z ČSSD a KDU, nelžete!

Argumenty, kterými koaliční partneři obhajují svou spolupráci s hnutím ANO, jsou vesměs výmluvy. V zájmu české demokracie přitom je, aby si představitelé těchto stran přestali o Andreji Babišovi lhát do kapsy.

Zobrazeno 20 / 80