41108_458042317958_3153301_n

Stijn Croes

Profil

Autor je politickým poradcem sociálních demokratů v Evropském parlamentu, člen Rady spolku Idealiste.cz a externím doktorandem na Fakultě sociálních studií Ostravské univerzity. Zabyvá se sociální integrací a harmonizací v EU. V letech 2012–2014 byl místopředsedou Mladých sociálních demokratů.

Komentář

Preferencím v Belgii kraluje radikální levice

„Nová“ radikální levice již slavila dílčí úspěchy v Řecku, Španělsku a Francii, ale o tom, že v Belgii kraluje volebním preferencím relativně stará marxistická strana Práce (PVDA-PTB), slyšíme málo. Co se zde stalo?

Image

Komentář

Strašení migrací může přinést komplikace pro Schengen

Sociální demokracie spustila nedávno na sociálních sítích populistickou kampaň využívající hrozby ilegální migrace do ČR. I přesto, že Evropská komise dala začátkem měsíce najevo, že hrozba masového přílivu lidí skončila.

Image

Komentář

Tahanice v Evropském parlamentu: budou sociální demokraté opravdu v opozici?

Evropský parlament si zvolil nové vedení, které změnilo dosavadní rozložení sil v evropských institucích. Co tato změna znamená pro evropské sociální demokraty?

Image

Komentář

Vyslaní zaměstnanci nejsou pracovníky druhé kategorie

Spravedlivé odměny pro pracovníky vyslané do zahraničí nesmíme vnímat jako překážku. Boj proti levné práci ze strany ČMKOS je ve světle ostudných statistik růstu českých mezd více než oprávněný.

Komentář

Karel není cool. Proč bych ho nikdy nevolil za prezidenta ČR?

Karel Schwarzenberg nedokáže řídit ani svou stranu, ani svůj úřad. Proč by měl obstát na Hradě? Kandidát s čistým štítem je jiný. Je to Jiří Dienstbier.

Zobrazeno 5 / 5