Likav_an_3_

Lukáš Likavčan

Profil

Autor vystudoval filozofii, působí jako interní doktorand na Katedře environmentálních studií na FSS MU v Brně.

Komentář

Blokující seděli u horizontu demokracie

Lukáš Likavčan a Petr Bittner se vracejí k brněnské prvomájové blokádě neonacistického pochodu. Blokující podle nich jednali v „prázdných místech“, která jsou nedílnou součástí demokracie.

Komentář

Utrpení mladého autora

Co si má počít autor hájící myšlenky sdíleného vlastnictví, když mu někdo vykrade jeho text? Klíčem je, že institut duševního vlastnictví neslouží jako prostředek uznání originality intelektuální práce, ale jako uznání toho, že si s ní dal námahu.

Komentář

Koho je to problém?

Ve víkendových župních volbách na Slovensku uspěl Marián Kotleba, předseda Lidové strany Naše Slovensko. Jeho vítězství je příznakem toho, že slovenská společnosť má problém sama se sebou. Je rasistická, ale začala si to uvědomovat až teď.

Dm1

Komentář

Den města, když právě není Den města

Den města by se měl slavit každý den. Stačí ráno vyrazit do práce tramvají, na kole, nebo pěšky. Snídani si koupit od místního pekaře a večer posedět v kavárně. Města jsou tu totiž proto, abychom v nich opravdu žili.

Komentář

Neblbnime

Povýšené morální odsudky nacionalistické kampaně Miloše Zemana ve skutečnosti upadají do stejně primitivního manichejského schématu politiky jako boje Dobra se Zlem, které vytýkají druhé straně.

Komentář

Prečo Miloš Zeman nebude prezidentom

Verejný obraz Miloša Zeman sa premenil z podoby politického mafiána na dobrého „strejdu Miloše“. Tento obraz je však klamný a v druhom kole prezidentských volieb bude musieť Zeman prísť s niečím dômyselnejším.

Esej

Univerzita nekonkurencieschopných odborov

Formulace věcného záměru zákona o vysokých školách a návrhu racionalizacie financování VŠ od Daniela Münicha vzbuzují obavu, zda do představy univerzity jako továrny na kvalifikovanou pracovní sílu zapadá výuka nekonkurenceschopných disciplín.

Zobrazeno 7 / 7