Olga_1_

Olga Richterová

Profil

Autorka je lingvistka a zastupitelka koalice VLASTA za Piráty, působí na Praze 10.

Komentář

Populismus vlády chudobu nevyřeší

Přestože mnozí lidé v sociálně vyloučených lokalitách ke svému údělu svým počínáním přispívají, základní problém tkví jednoznačně ve špatně nastaveném systému, který vláda není ochotna řešit.

Komentář

Falešné naděje vlády: chudým lidem nepomáhá

Ministryně Maláčová ve čtvrtek ohlásila, že z patnácti opatření vlády pro boj s chudobou a sociálním vyloučením budou částečně úspěšná tři. To v čase, kdy úřady lidem, kteří jen nemají kde bydlet, nabízejí umístění dětí do Klokánků.

Komentář

Ne, pane premiére, nedělal to každý

Pirátská poslankyně popisuje případ kolegy odsouzeného kvůli drobnému přehlédnutí, které nikoho neohrožovalo, a staví je do kontrastu s neomaleným způsobem, jímž svůj dotační podvod obhajuje český premiér.

Image

Komentář

Když rodiče nejsou anebo selhávají. Jak by stát měl pečovat o ohrožené děti

Systém náhradní rodinné péče v České republice potřebuje transformaci. Je třeba podpořit pěstounské rodiny a pobytová zařízení rodinného typu namísto klasických ústavů, a to ve všech krajích, zdůrazňuje Olga Richterová.

Image

Komentář

Proč je v Praze tolik prázdných nebytových prostor?

Na Praze 10 zůstává celá řada zajímavých nebytových prostor bez využití. Jaké to má příčiny a jaká jsou možná řešení? Na to odpovídá pirátská zastupitelka za opoziční koalici Vlasta a členka Komise majetkové a nebytových prostor.

Komentář

Chvála důslednosti a ombudsmanky

Ombudsmanka se vyjádřila k tomu, zda je nutné, aby matka dítěte, které se narodí doma, musela gynekologickým vyšetřením doložit, že skutečně dítě porodila. Veřejná ochránkyně práv vnesla do věci jasno.

Komentář

Dětské skupiny a vadné zákony

Zákon o dětských skupinách je spjat s problematikou očkování, které je v České republice oproti západním sousedům pojato mnohem rigidněji.

Komentář

Církve, sociálně vyloučení a budoucí ghetto v Malešicích?

Na Evangelické teologické fakultě v Praze se uskutečnila diskuze věnovaná tomu, jak církve mohou pomoci sociálně vyloučeným. Tím, že se církve budou angažovat ve prospěch neoblíbených, mohou kultivovat a zlepšit svoji vlastní pozici.

Komentář

Jak lidem sebrat bydlení a vytvořit ghetto za čtvrt miliardy?

Zastupitelstvo Prahy 10 odhlasovalo prodej tzv. viladomů způsobem odporujícím předchozí dohodě s občany, prý ve snaze maximalizovat zisk. Podezřelých okolností, které se k prodeji váží, je mnoho.

Komentář

Radní Prahy 10 spekulují s viladomy

Radnice Prahy 10 prodává čtyřicet čtyři „viladomů“, městských vil se šesti a méně byty. Proč vlastně tyto domy prodává? A když už k tomuto kroku přistoupila, proč je neprodává stávajícím nájemníkům?

Zobrazeno 10 / 10