Olga_1_

Olga Richterová

Profil

Autorka je lingvistka a zastupitelka koalice VLASTA za Piráty, působí na Praze 10.

Komentář

Ne, pane premiére, nedělal to každý

Pirátská poslankyně popisuje případ kolegy odsouzeného kvůli drobnému přehlédnutí, které nikoho neohrožovalo, a staví je do kontrastu s neomaleným způsobem, jímž svůj dotační podvod obhajuje český premiér.

Image

Komentář

Když rodiče nejsou anebo selhávají. Jak by stát měl pečovat o ohrožené děti

Systém náhradní rodinné péče v České republice potřebuje transformaci. Je třeba podpořit pěstounské rodiny a pobytová zařízení rodinného typu namísto klasických ústavů, a to ve všech krajích, zdůrazňuje Olga Richterová.

Image

Komentář

Proč je v Praze tolik prázdných nebytových prostor?

Na Praze 10 zůstává celá řada zajímavých nebytových prostor bez využití. Jaké to má příčiny a jaká jsou možná řešení? Na to odpovídá pirátská zastupitelka za opoziční koalici Vlasta a členka Komise majetkové a nebytových prostor.

Komentář

Chvála důslednosti a ombudsmanky

Ombudsmanka se vyjádřila k tomu, zda je nutné, aby matka dítěte, které se narodí doma, musela gynekologickým vyšetřením doložit, že skutečně dítě porodila. Veřejná ochránkyně práv vnesla do věci jasno.

Komentář

Dětské skupiny a vadné zákony

Zákon o dětských skupinách je spjat s problematikou očkování, které je v České republice oproti západním sousedům pojato mnohem rigidněji.

Komentář

Církve, sociálně vyloučení a budoucí ghetto v Malešicích?

Na Evangelické teologické fakultě v Praze se uskutečnila diskuze věnovaná tomu, jak církve mohou pomoci sociálně vyloučeným. Tím, že se církve budou angažovat ve prospěch neoblíbených, mohou kultivovat a zlepšit svoji vlastní pozici.

Komentář

Jak lidem sebrat bydlení a vytvořit ghetto za čtvrt miliardy?

Zastupitelstvo Prahy 10 odhlasovalo prodej tzv. viladomů způsobem odporujícím předchozí dohodě s občany, prý ve snaze maximalizovat zisk. Podezřelých okolností, které se k prodeji váží, je mnoho.

Komentář

Radní Prahy 10 spekulují s viladomy

Radnice Prahy 10 prodává čtyřicet čtyři „viladomů“, městských vil se šesti a méně byty. Proč vlastně tyto domy prodává? A když už k tomuto kroku přistoupila, proč je neprodává stávajícím nájemníkům?

Zobrazeno 8 / 8