Honza_0002

Jan Potměšil

Profil

Autor je právník.

Komentář

Policie jednala protiprávně. Oficiálně se omlouvá aktivistům

Na březnové demonstraci byla neprávem zadržena romská aktivistka Ivanka Čonková a evangelický farář Mikuláš Vymětal. Policie vydala oficiální omluvu.

Komentář

Zákaz pobytu dva roky poté – jak se nám represe (ne)vyplatila

V novém přestupkovém zákonu byla zachována sankce zákazu pobytu. Jak se osvědčila? Na Praze 1, kde se uplatňuje, výsledkem není jen vyhnání žebráků a lidí bez domova za hranice městské části, ale i navýšení osazenstva našich věznic.

Komentář

Nepravdy a mlžení ministra Chládka kolem školního projektu o muslimech

Ministerstvo školství nejprve udělilo záštitu projektu „Muslimové očima českých školáků“, ale v září 2014 ji ministr Chládek opět odebral. Možných vysvětlení toho, proč se tak stalo, je hned několik.

Komentář

Šátky našich babiček, zahalování v Teplicích a co říká zákon o maskování

Jan Potměšil se ve svém textu v návaznosti na nedávno probíranou kauzu muslimských šátků věnuje obecně závazným vyhláškám obce zakazujícím zahalování. Takové vyhlášky jsou podle autora protiústavní. Plošný zákaz na úrovni zákona je pak velmi sporný.

Komentář

Buzerační systém DONEZ

Navzdory tvrzením vlády nový systém DONEZ, který má hlídat docházku nezaměstanných, nesníží práci na černo a nezvýší reálně zaměstnanost. Jeho cílem je jen buzerace nezaměstnaných. Navíc zvyšuje byrokracii. A je rovněž v rozporu s Ústavou.

Komentář

Lidská práva v péči Občanského institutu

Problém není to, že osoby konzervativního založení z Občanského institutu uplatňují své názory v oblastech, o nichž málo vědí. Příčinu je třeba hledat u těch, kdo je přivedli a kdo tak za ně nesou odpovědnost.

Komentář

Matka únoskyně – zločinec, nebo oběť?

Příběh matky, která odvedla z kojeneckého ústavu své vlastní dítě, je pravděpodobně ukázkou selhání českých soudů a správních orgánů. Ty by měly pečlivěji zkoumat, zda skutečně existují důvody pro oddělení 1,5 ročního dítěte od matky.

Zobrazeno 7 / 7