Portret_dr5

Dagmar Daňková

Profil

Autorka je pedagožka.

Image

Komentář

Výchova k občanství s portrétem Miloše Zemana vedle tabule

Jak dělat skutečně občanskou výchovu, a jak vychovávat děti k občanskosti v éře, kdy vedle školní tabule visí portrét Miloše Zemana? Nad tím uvažuje Dagmar Daňková, učitelka gymnázia.

Komentář

Střet civilizací v žaláři nejtemnějším

Celkem běžný spor o hodnocení maturitní zkoušky z českého jazyka v některých očích přerostl skoro až ve střet civilizací. Stačilo, aby se v této souvislosti začala skloňovat slovo „muslim“.

Komentář

O jednom „loserovském“ páru

Jiří Peňás rozhodně neudělal ve způsobu, jakým psal o dokumentu Davida Vondráčka Rozhořčené 2012 a především o jedné z jeho protagonistek Aleně Jiřičné, čest kulturní tradici Lidových novin.

Komentář

Čeho se bojíme

Regionálnímu školství pod vedením komunistů nehrozí, že se radikálně promění. Mnohem horší je, že pravděpodobně vše zůstane při starém.

Komentář

Dezorientace pětačtyřicátá

Výpisky ze sobotních (16. července 2011) Lidových novin včetně jejich přílohy Orientace a glosy k nim. Tentokrát mj. o Vladimiru Putinovi, romské Wikipedii, testovací mánii ministra Dobeše, o chaosu, Karlových Varech, ombudsmanovi a o sviních

Komentář

Pandury a maturita

Před časem uzavřel náš stát nevýhodný kontrakt. Přízrak pandurů je o to děsivější, že se přímo před našima očima rodí jeho klon – blížící se státní maturita. Projekt, který je rovněž zjevně předražený, přehnaně ambiciózní – a dosavadní výsledky vyvolávají přinejmenším rozpaky.

Komentář

Několik zastavení (neo)normalizačních

Několik měsíců nové vlády evokuje pár deprimujících momentů, z nichž každý sám o sobě zavdává důvod k depresi, a vzbuzuje chmurné vyhlídky. Toť výsledek bilancování na přelomu roku.

Komentář

I mlčení je lež

U příležitosti své účasti na mezinárodní konferenci o výuce soudobých dějin „I mlčení je lež“ uvažuje autorka nad tím, jakým způsobem svým žákům zprostředkovat složitost a plastičnost dějinných událostí.

Komentář

Mýty o socialistických časech

Organizace Člověk v tísni vydala brožuru „Mýty o socialistických časech“. Část oněch mýtů žádnými mýty není a autorům se rovněž povedlo proti několika starým klišé vykonstruovat klišé nová. Cílem zjevně není rozproudit o tématu diskusi, nýbrž jen hlásat svou pravdu.

Zobrazeno 9 / 9