Hanaholcnerov_

Hana Holcnerová

E-mail hholcnerova@denikreferendum.cz
Mobil 724232615

Profil

Autorka vystudovala stavební fakultu, svou profesi ovšem nikdy nevykonávala. V době totality se věnovala zejména výchově svých dětí. Působila v brněnském disentu. Spoluzakládala brněnské OF, po rozpadu OF na OH a ODS se stala členkou OH. V letech 1995–96 byla tiskovou mluvčí nástupnické SD-LSNS. Posléze působila v Hnutí DUHA. Naposledy pracovala v Kanceláři veřejného ochránce práv. Žije v Brně.

Komentář

Odvážná Hanka

Hana Marvanová po několika měsících odešla z pozice 1. náměstkyně ministryně spravedlnosti ČR. Hana Marvanová do veřejného prostoru vstoupila už za minulého režimu, tehdy za to byla odsouzená na půl roku do vězení.

547189_mediafax_dobrin_stojcev

Zpráva

Na Šumavě bude i nadále živo

V následujících dnech proběhnou v lokalitě Národního parku Šumava dvě akce. Happening místních obcí, protestujících proti aktivitám ekologů a společná výprava pracovníků parku a ekologů s cílem vyhodnotit stávající postup boje s kůrovcem.

515123_mediafax_macciani

Zpráva

Mnozí učitelé musejí trávit prázdniny na brigádách

Ministerstvo školství řeší stížnosti kantorů, se kterými školy rozvázaly po dobu prázdnin pracovní poměr. Tito učitelé nemají nárok na podporu v nezaměstnanosti a snaží se uživit na mnohdy nedůstojných brigádách.

254459_mediafax_jaroslav_snajdr

Zpráva

Česká republika se hodlá stát atomovým gigantem Evropy

Ve středu vládou schválená východiska budoucí energetické koncepce země předpokládají, že Česká republika postaví další jaderné bloky, zachová těžbu uranu a zváží výstavbu továrny na výrobu paliva do jaderných reaktorů.

494215_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Škárka: Experti VV se hlásili na inzerát

Poslanec Jaroslav Škárka, bývalý člen Věcí veřejných, souhlasí s tvrzením kolegyně Kristýny Kočí, která nedávno uvedla, že VV získávala odborníky prostřednictvím inzerátů, nabízejících práci. Experti byli poté vedeni jako zaměstnanci ABL a byla jim vyplácena mzda.

436669_mediafax_petr_strompf_2_

Zpráva

Objem prostředků zadržených protikorupční policií roste

Detektivové zabývající se bojem s korupcí zajistili v první polovině roku v souvislosti s vyšetřováním korupčních kauz majetek mnohonásobně vyšší než ve srovnatelném období roku 2010. Rysy korupčního jednání vykázalo zatím 31 šetřených případů.

211543_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Podvodníci distribuovali moravské víno pod falešnými etiketami

Vína z jihomoravských vinic se stala terčem podvodníků. Snažili se za hranicemi České republiky prodat levné víno neznámého původu pod falešnou značkou produkce konkrétní moravské vinařské oblasti. Případ šetří Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

502373_mediafax_david_polivka

Zpráva

Pospíšil odvolal vrchního státního zástupce Rampulu

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil dnes oznámil, že na základě nezávislého expertního stanoviska odvolal pražského vrchního státního zástupce Vlastimila Rampulu. Se jmenováním jeho nástupce hodlá počkat až na výsledek pravděpodobného Rampulova odvolání vůči verdiktu.

533865_mediafax_jiri_rubes

Zpráva

Kalousek zvažuje požádat „bohaté" o solidaritu

Ministr financí Miroslav Kalousek je ochoten více finančně zatížit vysokopříjmové skupiny. Ovšem pouze na přechodnou dobu, nutnou ke snižování deficitu státních financí. Kalousek nehodlá zvyšovat přímou daň, uvažuje o jiných mechanismech.

520517_mediafax_mirek_czernek

Zpráva

V Praze se demonstrovalo proti zvýšení DPH na knihy

Petici na obranu knih už podepsalo téměř 160 tisíc lidí. Na středeční demonstraci jich dorazil pouhý zlomek. Účastníci sice protestovali proti zvyšování DPH u knih, zároveń ale mnozí řečníci podpořili ostatní reformní kroky vlády.

122553_mediafax_ivana_grackova

Zpráva

Sněmovna omezila herní hazard

Poslanci se shodli na způsobu regulace herního průmyslu. Obce získají právo omezit hazard pomocí vyhlášek. Zkracuje se doba platnosti licencí, provozování loterií bude povoleno jen společnostem s akciemi na jméno.

294371_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Po 38 letech zrušil soud rozsudek nad „Magorem“ Jirousem

Literáti Jirous, Kořán, Brikcius a Daníček, odsouzení v roce 1973 za výtržnictví, se dočkali satisfakce. Nejvyšší soud zrušil tehdejší rozsudek s tím, že byl soudní verdikt nepřiměřený okolnostem.

470213_mediafax_david_spidlen

Zpráva

Vládní reformy mají lidem vysvětlit reklamní agentury

Smysl vládních reforem se podle informací deníku Právo pokusí občanům vyložit odborníci na komunikaci. Bude-li kampaň dlouhodobá, mohou na ni být ze státního rozpočtu vynaloženy i stovky milionů korun.

75511_mediafax_michal_vanac

Zpráva

Poslanci dopručili soudům častěji rozhodnout o střídavé péči

Mají-li rodiče po rozvodu oba vůli a touhu starat se o své děti, doporučuje novela zákona o rodině soudům rozhodnutí o střídavé péči. Podmínkou je, aby byli rodiče způsobilí dítě vychovávat a střídavá péče byla i v zájmu potomků.

429071_mediafaxefe_mediafax__efe

Zpráva

Policie smí zabavit i „menší než malé" množství drogy

Dneškem vstupuje v platnost právní úprava, umožňující policistům zabavit a zničit i tak malé množství drogy, jejíž držení není trestným činem. Stačí, aby se držitel drogy dopustil přestupku.

Image

Zpráva

Drábek chystá sociální kartu, z dávek nemá jít koupit pivo

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) nachystal další opatření proti zneužívání dávek. Má jím být karta, na niž bude ministerstvo poukazovat sociální podporu. Z karty ovšem nepůjde koupit všechno a také ji nebudou přijímat všichni prodejci.

473047_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Věci veřejné trvají na právu Radka Johna zaměstnat Michala Moroze

Poslanecký klub VV podpořil předsedu svojí strany v personálním sporu s premiérem Nečasem. Poslanci také trvají na další rekonstrukci vlády. Podle ministra spravedlnosti Pospíšila jsou ale požadavky VV problematické i z hlediska ústavních zvyklostí.

402619_mediafax_jitka_voglova

Zpráva

Cyril Svoboda zakládá diplomatickou akademii

Bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda chystá diplomatickou akademii nezávislou na ministerstvu zahraničí. Její činnost je zatím známá pouze v obrysech, Svoboda by rád spolupracoval s Vladimírem Špidlou a zahraničními diplomaty.

474807_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

Obavy Čechů z etnických a sociálních odlišností přetrvávají

Ze studie o extremismu v České republice, vypracované pro vládní kabinet, vyplývá, že většina společnosti odmítá soužití s Romy. Naopak stoupá tolerance vůči Vietnamcům a Číňanům. Proti projevům nenávisti se čím dál více ohrazují občanské iniciativy i zástupci církví.

332089_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Sobotka: Premiér útočí na nezávislost rozhodování ÚS

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka kritizuje premiéra Petra Nečase za konstatování, že někteří členové Ústavního soudu jsou předpojatí. Ministr financí Miroslav Kalousek se domnívá, že se předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský chová účelově, neboť je Sobotkovým kandidátem na prezidenta republiky.

Zobrazeno 20 / 231