Objem prostředků zadržených protikorupční policií roste

Detektivové zabývající se bojem s korupcí zajistili v první polovině roku v souvislosti s vyšetřováním korupčních kauz majetek mnohonásobně vyšší než ve srovnatelném období roku 2010. Rysy korupčního jednání vykázalo zatím 31 šetřených případů.

(hh)

22.07.2011 16:43

436669_mediafax_petr_strompf_2_

Na fotografii vlevo mluvčí protikorupčního policejního útvaru Roman Skřepek. Foto Petr Štrompf, Mediafax

Protikorupční policie vyšetřovala v prvním pololetí letošního roku kauzy, ve kterých prošetřovaná škoda dosahuje 7,7 miliardy korun. Loni ve stejném období byla šetřená škoda ve výši lehce nad 560 milionů. ČTK o tom v pátek informoval mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek.

Kriminalisté prověřovali podle ČTK od ledna do konce června 31 případů, majících rysy korupčního jednání. V šestnácti případech zahájili trestní stíhání a obvinili 44 lidí. K tomu zajistili majetek v hodnotě zhruba jedné miliardy korun. Všechny policejní útvary dohromady dosud zadržely majetek v částce okolo dvou miliard korun.

Oproti loňskému roku se hodnota zadrženého majetku zvýšila, což mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) Roman Skřepek ČTK odůvodnil například zadržením více než 100 milionů korun v souvislosti s údajně předraženou zakázkou pro firmu Promopro při českém předsednictví EU.

Kriminalisté se v prvním pololetí letošního roku zabývali také 99 podněty Finančně analytického útvaru ministerstva financí, zabývajícího se podezřelými bankovními transakcemi. Zhruba v polovině případů bylo zahájeno trestní stíhání, zadržený majetek činí v těchto kauzách 137 milionů korun. Podle Skřepka jde oproti loňsku o šestinásobný nárůst.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.