Podvodníci distribuovali moravské víno pod falešnými etiketami

Vína z jihomoravských vinic se stala terčem podvodníků. Snažili se za hranicemi České republiky prodat levné víno neznámého původu pod falešnou značkou produkce konkrétní moravské vinařské oblasti. Případ šetří Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

(hh)

22.07.2011 16:11

211543_mediafax_michal_kalasek

Vína z jihomoravských vinic získávají úspěchy i v mezinárodních soutěžích. Foto Michal Kalášek, Mediafax

Zatím neznámí podvodníci uvedli na trh vína s falešnými etiketami, vyvolávajícími dojem, že lahve obsahují vína z jihomoravských vinic. Informuje o tom páteční vydání zpravodajského  serveru Novinky.cz.

„V poslední době se zabýváme případem podezření z trestného činu porušení práv duševního vlastnictví při padělání ochranné známky a klamání spotřebitele. Podařilo se nám zachytit vína určená k prodeji, která byla na etiketách deklarována jako výrobek konkrétního vinaře z konkrétní vinařské oblasti a přitom v lahvích byl produkt z hroznů v zahraničí a kvalita tím pádem nebyla zřejmě taková, jakou kupující očekával,“ potvrdil Právu mluvčí Generálního ředitelství cel Jiří Barták.

Podvod s víny nepřináší sice ztráty státnímu rozpočtu, protože jde o tzv. tichá vína, která mají nulovou spotřební daň. Uvádí ovšem v omyl spotřebitele a poškozuje dobré jméno poctivých moravských vinařů.

Případ šetří Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Její zástupci předpokládají, že snahou podvodníků bylo vydělat na nákupu levných vín v zahraničí ve velkém. S etiketami renomovaných výrobců by je prodali za podstatně vyšší ceny.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.