Mikulasferjencik01

Mikuláš Ferjenčík

Profil

Autor je místopředseda České pirátské strany a spoluvytváří internetový deník Pirátské noviny. Studuje na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy.

Image

Komentář

Policie opět válčí s konopím. Legalizujme ho už konečně

Mikuláš Ferjenčík představuje návrh legalizace konopí jak pro léčebné, tak rekreační účely, který by mohl nahradit současný systém kriminalizace uživatelů a omezit černý trh.

Image

Komentář

Přísnější regulace telefonních operátorů se do voleb nejspíš nedočkáme

Přestože obě větší vládní strany deklarovaly vůli řešit předražené ceny telekomunikací, následkem podivných manévrů ministra Mládka se zřejmě řešení odkládá na neurčito.

Image

Komentář

K novele telekomunikačního zákona aneb jak ministr Mládek nesplnil slib

O tom, jak se u nás stále těžko bojuje proti libovůli mobilních operátorů měnit smluvní podmínky, zdržovat přenosy čísel a zajišťovat si bezpracný zisk, píše ve svém komentáři Mikuláš Ferjenčík.

Image

Komentář

Na slušný lidi musí bejt přísnost

Pražský pirátský zastupitel Mikuláš Ferjenčík vysvětluje, proč měří zeleným zastupitelům přísnějším metrem než starým strukturám.

Image

Komentář

Proč v sobotu nejít demonstrovat za svobodný internet

Pražský pirátský zastupitel Mikuláš Ferjenčík píše o tom, co všechno lze očekávat od sobotní klárovské demonstrace za svobodný internet. Proč přijít, a proč naopak nechodit?

Komentář

Stop nenávisti, smrt patosu

Srovnání s nacistickým Německem je sice klišé, ale ve společnosti se něco děje. Politici, policisté i občané by se neměli nechat strhnout tím, že se právě teď rozhoduje o osudu naší civilizace.

Komentář

Poděkování Deníku Referendum za odvahu jít se soudit

Mikuláš Ferjenčík v roce 2012 uvedl ve svém textu větu, kvůli které se s ním i s Deníkem Referendum soudila firma Marbes Consulting s.r.o. Jak to celé nakonec dopadlo?

Komentář

Pro Facebook jsi zboží, se s tím smiř

V souvislosti se změnou pravidel Facebooku se po síti šíří hoax týkající se autorských práv. Facebook je především perpetum mobile na peníze. Zpeněží všechno, co se mu poskytne.

Komentář

I politici musí z něčeho žít

Pirátská strana se rozhodla platit své zastupile v hlavním městě, aby se mohli plně věnovat své zastupitelské činnosti. Na kritiku tohoto kroku reaguje Mikuláš Ferjenčík.

Komentář

Ivana Cabrnochová, mluvčí Milana Richtera

Mikuláš Ferjenčík vysvětluje, proč je podle něho úspěch Ivany Cabrnochové spíše ostuda. Cabrnochová jako místostarostka pro územní rozvoj na Praze 10 je spoluzodpovědná za vývoj okolo chystané stavby nové radnice za miliardu.

Komentář

Polemika s Tomášem Zdechovským, stížnost na volby je na místě

Mikuláš Ferjenčík polemizuje s Tomášem Zdechovským, co se týče stížnosti na výsledky voleb do Evropského parlamentu, kterou Piráti podali.

Komentář

Stížnost na volby, s nadějí na úspěch

Česká pirátská strana a Strana zelených podaly stížnost proti výsledku evropských voleb. Pro volební klauzuli u voleb do Evropského parlamentu podle nich není legitimní důvod. Volební klauzule nevede k menší roztříštěnosti parlamentu.

Komentář

Stát se pokusil zničit Pirátskou stranu

Po podzimních volbách do Poslanecké sněmovny dostala Pirátská strana státní příspěvek přesahující třináct milionů korun. Kromě pozitivních věcí to přineslo i celou řadu úskalí.

Komentář

Nevolte Piráty kvůli lepším lidem, ale lepším normám

Mohou některé politické strany dlouhodobě nabídnout lepší osobnosti než jiné? Mikuláš Ferjenčík píše, že hlavní rozdíl mezi různými stranami nespočívá v politicích, které nabízí, ale v tom, jakým způsobem strany fungují.

Komentář

Piráti hledají hranice demokracie, zavádějí participativní rozpočet

Pirátská strana pro tento rok ze svého rozpočtu vyčlenila částku, u které řadoví členové strany určí, na jaké projekty se použije. Zavedění participativního rozpočtu je pro Piráty dalším krokem na cestě za dokonalejší demokracií.

Komentář

Piráti kandidují samostatně, s dobrým rozmyslem

Mikuláš Ferjenčík reaguje na sloupek Jakuba Patočky „Pět a půl procenta pro Stranu zelených, Změnu a Piráty. Dohromady". V případě koalice se Zelenými a Změnou by Piráti přišli o velké množství svých voličů.

Komentář

Volby 2013 – je potřeba restart systému

Klasické strany mají příliš mnoho pater vnitřní hierarchie, aby mohly reflektovat vůli členské základny. V reakci na jejich krizi vznikl formát strany řízené firemním způsobem. Pirátské strany vznikají jako alternativa k oběma těmto modelům.

Komentář

Jak změní bitcoin svět?

Digitální měna bitcoin ohrožuje státní monopol na peníze. Tato měna není vázaná na žádný stát či centrální banku. V tom spočívá revoluční potenciál bitcoinu. Konkurence státním inflačním penězům se dotýká samotné podstaty státní moci.

Sloupek

Korupce v České republice požírá sama sebe

Korupce ve státní správě dosáhla takových rozměrů, že už se ji nedaří krýt a kupříkladu členové vlády na její krytí už nemají dost času ani schopností. Současné zatýkání nelze proto připisovat vládě jako její úspěch a proti korupci je třeba dále bojovat.

Sloupek

sKarty nebyly dobrý nápad, pane Schwarzenbergu

sKarty jsou od počátku pochybný projekt zaměřený na šmírování občanů a snadný výdělek pro bývalou firmu ministra Drábka. Jejich obhajoba z úst Karla Schwarzenberga je proto zcela nemístná.

Zobrazeno 20 / 38