Luk_hr_bek

Lukáš Hrábek

Profil

Autor je tiskový mluvčí Greenpeace Česká republika.

Image

Komentář

Proč nad současnými požáry v Amazonii nemůžeme mávnout rukou

V českém mediálním prostoru se začaly objevovat články, bagatelizující problém amazonských požárů s tím, že v Amazonii hoří každý rok a letošek není ničím výjimečný. Kde je pravda?

Image

Komentář

Nebezpečná rétorika senátora Kubery

Předseda Senátu Kubera se svým projevem v Terezíně dotkl také památky mnoha lidí, kteří byli v minulých letech zabiti kvůli svým aktivitám na ochranu životního prostředí.

Image

Komentář

Množství rtuti v ovzduší musíme snižovat, úlevy pro znečišťovatele jsou zbytečné

Rtuť je velmi nebezpečná látka, která se hromadí v životním prostředí. Novou vyhlášku umožňující úlevy pro elektrárny, které ji vypouštějí, však evidentně připravoval někdo, komu na životním prostředí příliš nezáleží.

Image

Komentář

Stovky kilogramů rtuti? To přece nikomu neublíží

Třetí největší český znečišťovatel elektrárna Chvaletice, navyšuje emise CO2 o 43 procent. Spolu s tím žádá i o výjimku vypouštět ročně až 423 kilogramů rtuti nad limit. Reakce Lukáše Hrábka z Greenpeace, kterou web E15 nevydal.

Image

Komentář

Nepodporujme bláznivé nápady polské vlády

Česká vláda se odmítla přidat k polské žalobě na nové evropské emisní limity, jejímž účelem je nechat dál znečišťovatele ohrožovat zdraví stovek milionů lidí – například i obyvatel Moravskoslezského kraje.

Image

Komentář

Falešné profily a nenávistné komentáře. Uhlobaron Tykač manipuluje propagandou

Uhelná energetika je všude po světě vnímána negativně – ničí krajinu a znečišťuje vzduch. Uhelné firmy po celém světě si proto platí armádu PR agentur, aby její obraz vylepšovaly. Děje se to i u nás, jak dokládá Lukáš Hrábek.

Image

Komentář

Skandál na ČVUT: jsou studie o elektrárně Chvaletice cinklé?

Rektor ČVUT čelí skandálu. Jeho pochybný odborník na dotace Miroslav Elfmark zřejmě tvoří sehraný tým se svou manželkou, majitelkou serveru iUhli.cz. Elfmarková podepsala za ČVUT několik smluv na studie o přestavbě Tykačových Chvaletic.

Image

Komentář

Nejdřív se mu smáli, pak ho považovali za blázna

Více než 150 zemí se ve Rwandě usneslo, že freony budou zakázány a nahrazeny. Neměli bychom ale jásat předčasně: chemický průmysl se nevzdává a představuje třetí generaci plynů ničících ozonovou vrstvu. Řešením jsou spotřebiče Greenfreeze.

Image

Komentář

Zlatá rýže je jen mýtus

Na nedostatek vitamínu A ve stravě se umírá. Světoví vědci se proto postavili za výrobu GMO potraviny, zlaté rýže, a odsoudili kampaň Greenpeace proti genetické modifikaci. Situaci těch nejchudších však nevyřeší zázračná pilulka.

Image

Komentář

Světový den vody a problém, o kterém se nemluví

Světový den vody nás upozorňuje na fakt, že více než miliarda lidí nemá přístup k pitné vodě. Číslo přitom stále stoupá. Nová studie Greenpeace dokazuje, že jednou z významných příčin je těžba uhlí a jeho pálení v elektrárnách.

Komentář

Největší ledová kalamita

Svět obletěla manipulativní zpráva o neúspěšné výpravě Greenpeace, kterou ochotně sdíleli hlavně klimaskeptikové. Zpráva měla být výsměchem těm, kteří varují před změnami klimatu. Mluvčí Greenpeace vyvrací její lži a omyly.

Image

Komentář

Ještě není dobojováno

Sedmnáctý listopad, svátek občanskosti, by měl být dnem, kdy si připomeneme jak dosavadní úspěchy, tak limity a porážky našich občanských aktivit. Po světě čelí persekuci stovky nevládních organizací. Přest se podařilo leccos vybojovat.

Zobrazeno 12 / 12