Volby 2011

S200_lud_k

Komentář

Luděk Jirka: Zemanových sedmdesát procent popularity

V souvislosti s Milošem Zemanem se hovoří o jeho více než 70% veřejné popularitě. Prvním, kdo začal to číslo veřejně šířit, byl přitom on sám. Odkazuje se na průzkum agentury SANEP, která byla už mnohokrát usvědčena z problematické metodiky.

Jiri_vyletal_29-7-2012

Komentář

Jiří Vyleťal: Proč jsou lidé schopni volit proti vlastním zájmům

Sněmovní volby v roce 2010 byly zřetelnou ukázkou dezorientace voličů a manipulovatelnosti společnosti, která ztratila smysl pro rozlišování mezi pravdou a lží.

Zpráva

Sociální demokraté navrhují omezit výdaje na volby

Sociální demokraté připravují novelu zákona, která by stanovila omezení pro výši prostředků, které mohou strany použít pro financování svých předvolebních kampaní. Cílem je také zprůhlednění financování politických stran.

452945_mediafax_martin_viborcik

Zpráva

Na Kladensku voliči vyberou mezi Dienstbierem a Jiránkem

Ve druhém kole voliči tento víkend v kladenském senátním obvodu rozhodnou mezi Jiřím Dienstbierem ml. z ČSSD a Danem Jiránkem za ODS. Podle politoložky Dvořákové by bylo značným překvapením, kdyby Dienstbier velký náskok z prvního kola ztratil.

452945_mediafax_martin_viborcik

Zpráva

Dienstbiera podpořili před druhým kolem lidovci, zelení i komunisté

Kandidáta sociální demokracie podpořili před druhým kolem doplňovacích senátních voleb na Kladensku tři konkurenční politické strany. Proti Jiřímu Dienstbierovi zde stojí Dan Jiránek z ODS, s nímž sympatizují menší pravicová uskupení.

437445_mediafax_jakub_deml

Zpráva

Kladensko volí senátora, největší šance má Dienstbier ml.

Voliči budou o víkendu vybírat nástupce zesnulého senátora Jiřího Dienstbiera. Největší šance se dávají kladenskému primátorovi Danu Jiránkovi z ODS a Jiřímu Dienstbierovi ml. Ten zároveň o víkendu kandiduje na místopředsedu ČSSD.

Zobrazeno 6 / 6