Dienstbiera podpořili před druhým kolem lidovci, zelení i komunisté

Kandidáta sociální demokracie podpořili před druhým kolem doplňovacích senátních voleb na Kladensku tři konkurenční politické strany. Proti Jiřímu Dienstbierovi zde stojí Dan Jiránek z ODS, s nímž sympatizují menší pravicová uskupení.

(hh)

22.03.2011 17:10

452945_mediafax_martin_viborcik

Jiří Dienstbier hovoří. Dan Jiránek promýšlí protiargumenty. Foto Martin Víborčík, Mediafax

Kandidáti, kteří nepostoupili do druhého kola doplňovacích voleb do Senátu za obvod Kladno, vyjádřili své sympatie a podporu postupujícím, tedy Jiřímu Dienstbierovi (ČSSD) a Danu Jiránkovi (ODS). Píše o tom pondělní vydání Kladenského deníku a server Novinky.cz.

Jiřího Dienstbiera se rozhodl v druhém kole podpořit kandidát KDU-ČSL Miroslav Rovenský, který získal v prvním kole 1,26 procenta voličských hlasů. Nominanta sociální demokracie podpořil také komunistický kandidát Zdeněk Levý. Ten skončil v prvním kole s 8,91 procenta. Sám Levý se k věci vyslovil v úterý poté, co kandidát ČSSD navštívil s tematickou žádostí okresní výbor KSČM v Kladně.

Dienstbiera už před prvním kolem podpořila Strana zelených, která připravila i vlastní volební materiály a jejíž předseda Ondřej Liška se kampaně v Kladně osobně zúčastnil.

Kandidát pirátů Ivo Vašíček naopak odmítl vydat svým voličům před druhým kolem jakékoliv doporučení. Kandidátka strany Suverenita Jana Bobošíková, která získala v prvním kole nezanedbatelných 7,29 procenta hlasů voličů, se k tématu dosud nevyjádřila.

Zbývající neúspěšní kandidáti vyjádřili buď přímo, či nepřímo podporu kladenskému primátorovi Danu Jiránkovi (ODS).

První kolo skončilo v sobotu jasným vítězstvím Jiřího Dienstbiera, který získal 44,27 procenta voličských hlasů. Pro Dana Jiránka hlasovalo 27,18 procenta voličů. Druhé kolo senátních voleb na Kladensku se koná tento víkend.


A co si myslíte vy? Diskuse (1 příspěvek)

Jakub Malinovský - Praha

Středa, 23.Března 2011, 00:42:48

Taky šlo pro pořádek napsat jmenovitě, kdo podpořil kandidáta ODS. Z úvodu vyplývá, že menší pravicová uskupení, z textu pak, že i kandidát TOP 09.

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.