Silvio Berlusconi

A1

Zpráva

Italské průzkumy vede rok před volbami Grillovo hnutí, vrací se také Berlusconi

Radikálnímu Hnutí pěti hvězd se podařilo využít zimní krize vládnoucí sociální demokracie. Ta od návratu expremiéra Renziho už zase sílí, v neděli ale ztratila řadu důležitých měst ve prospěch dalšího soupeře: opět berlusconiovské pravice.

P

Komentář

Petr Gočev: Babišizace médií

Andrej Babiš prý média nakupuje proto, aby mu vydělávala. Případ Silvia Berlusconiho dokládá, že Andrej Babiš v tomto ohledu může mít i pravdu.

Pict0384_-_copie

Komentář

Ivan Foletti: Berlusconi, Nečas a „diktatura“ spravedlnosti

Útoky, které na adresu policie a státních vyšetřovatelů provádí Silvio Berlusconi či Petr Nečas, jsou pro Evropu velmi nebezpečné. Zpochybňováním práce justice a policie jako celku připravují půdu pro globální a systémovou nespravedlnost.

A1

Zpráva

Italské soudy definitivně: Berlusconi JE daňový podvodník

Nejvyšší italská odvolací instance potvrdila předchozí rozsudky v tzv. kauze Mediaset. Jde o první pravomocné odsouzení známého expremiéra. Do vězení však zřejmě nepůjde.

A1

Zpráva

Zlomový rozsudek nad Berlusconim: čtyři roky za daňové úniky

Milánský soud rozhodl o expremiérově vině v tzv. kauze Mediaset. Berlusconi nese dle jeho výroku svůj díl odpovědnosti za fakt, že jeho televize využívaly účetní machinace a offshorové společnosti, aby se vyhnuly italským daním.

Image

Zpráva

Berlusconi ztratil většinu ve Sněmovně, přislíbil demisi

Část poslanců italských vládních stran se během úterního hlasování přidala k opozici. Italský premiér poléze potvrdil, že hodlá po schválení dalšího reformního balíčku odstoupit.

Image

Zpráva

Italský parlament schválil další úspory, trhy žádají více

Po Senátu schválila Berlusconiho reformní balíček i Poslanecká sněmovna. Vláda si od něj slibuje úsporu 54 miliard eur do tří let, trhy se jí však úplně uklidnit nepodařilo. Nespokojenost Italů s premiérem i jeho vládou stále roste.

Image

Zpráva

Italové odmítli v referendu jádro, širší imunitu pro vládu i kšefty s vodou

Více než 90 procent hlasujících se vyslovilo pro zrušení všech čtyř norem a koncepcí Berlusconiho vlády, předložených ve dvoudenním referendu. Itálie se tak nadobro zřekla návratu k jaderné energetice, privatizace vodovodních sítí i zvláštních imunitních zákonů.

Image

Zpráva

Berlusconi chce po roce 2013 odejít z exekutivy, má prý nástupce

Únik informací z neformální večeře italského premiéra s novináři odhalil Berlusconiho představy o vlastní politické budoucnosti. Po příštích volbách už nechce prý vládnout. Nahradit by jej údajně mohl Angelino Alfano, současný ministr spravedlnosti.

Image

Zpráva

Období politické nejistoty pokračuje, tvrdí italský tisk

Podle italských médií sice Silvio Berlusconi ustál hlasování o nedůvěře, atmosféra v zemi má ale ke klidu daleko. Postoj nemalé části veřejnosti k současné vládě zvýznamnily i úterní demonstrace v Římě, které přerostly ve výtržnosti dlouho nevídaného rozsahu.

Image

Zpráva

Berlusconi překonal další krizi, bude vládnout dál

Italskému premiérovi se podařilo přestát obě hlasování o nedůvěře. V senátu sjednotil provládní tábor, v poslanecké sněmovně mu pomohla opozice.

Image

Zpráva

Berlusconi se připravuje na klíčové hlasování o důvěře vlády

Italský premiér bude v úterý čelit dalším dvěma hlasováním o důvěře, v nichž se očekává těsný výsledek. Berlusconiho rival Fini přiostřil v posledních dnech rétoriku a premiéra nařkl, že chce zůstat v úřadu jen proto, aby si zajistil imunitu.

Image

Zpráva

Lid svobody se rozpadl, italská pravice je opět rozdělená

Předseda italské Poslanecké sněmovny Gianfranco Fini oznámil definitivní rozpad Lidu svobody (PDL) – velké pravicové platformy, kterou založil spolu se Silviem Berlusconim. Italská politická scéna se tak znovu přiblížila k předčasným volbám.

Image

Zpráva

Berlusconiho koalice se otřásá, Itálii hrozí předčasné volby

Italský premiér musí po návratu z dovolené řešit nejen roztržku s letitým spojencem Finim, ale též tlumit ambice menšího koaličního partnera. Pokud neuspěje, povede Itálii nejspíše podobný kabinet, jaký sestavil u nás Jan Fischer.

Image

Zpráva

Italský parlament schválil úspory, vládní koalice ale prochází krizí

Italská Poslanecká sněmovna ve čtvrtek schválila úsporná opatření navržená vládou premiéra Berlusconiho. Po hlasování se ale Berlusconiho strana dostala do krize, když se několik zákonodárců po neshodách rozhodlo stranu opustit.

Image

Zpráva

Berlusconi vyzval velvyslance, ať mu přivezou „pěkná děvčata“

Předseda italské vlády zaujal v pondělí na setkání s vlivnými podnikateli a ambasadory z třiceti zemí zvláštním požadavkem.

Image

Zpráva

Italští novináři protestovali proti náhubkovému zákonu

Na dva tisíce novinářů ve čtvrtek protestovalo proti zákonu, jenž výrazně omezí policejní odposlechy a zakáže médiím zveřejňovat jejich přepisy. Kritici: zkomplikuje boj s mafií a omezí svobodu slova. Zastánci: ochrání soukromí.

Image

Zpráva

Tisíce Italů v Římě protestovaly proti vládním rozpočtovým škrtům

V Římě se dnes sešly tisíce lidí z celé země, aby vyjádřily nesouhlas s úspornými opatřeními italské vlády. Demonstrantů se podle odborů sešlo na 100 000.

1244201065_elpais

Zpráva

Fotograf z Berlusconiho vily chce politický azyl ve Španělsku

Italský fotoreportér Antonello Zappadu, který loni svými fotografiemi ze sardinské luxusní vily premiéra Silvia Berlusconiho způsobil rozruch, se v Itálii cítí pronásledován a chce požádat o politický azyl ve Španělsku.

Image

Zpráva

Berlusconi se nejspíše opět vyhne soudu

Italský Parlament schvaluje retroaktivní zákon, který má zkrátit promlčecí lhůty v jednotlivých fázích soudního řízení. Vstoupí-li v platnost, bude zastaven i proces, v němž je obžalován italský premiér.

Image

Zpráva

Berlusconi opět u soudu

V Miláně znovu začal soud s italským premiérem. Berlusconi je obviněn z korupce.

Zobrazeno 21 / 21