Protesty proti nesnášenlivosti

Image

Reportáž

Saša Uhlová: Ospalý první máj v Praze okořeněný záští vůči novinářům

V Praze se na 1. máje kromě stranických sešlostí a majálesů konaly i demonstrace. Anarchisté se připojili k iniciativě Zleva proti xenofobii. Příznivci Konvičky a Bartoše demonstrovali zvlášť. Přinášíme reportáž Saši Uhlové a Lukáše Senfta.

Bergamo_cb

Komentář

Petr Bergmann: Belzebub v ulících a jeho policie

Postup policie při sobotních demonstacích v Praze je pro mnohé potorovatele nepochopitelný. Přestože bylo předem zřejmé, že může docházet ke střetům, policie byla laxní a skupinu nebezpečných pravicových radikálů nechala uniknout.

Josef_nerusil

Komentář

Josef Nerušil: Dukova lůza

Pražské arcibiskupství vydává reakci na dvojici textů publikovaných autory našeho deníku. Lukáš Senft a Ivan Štampach podle něj úplně dezinterpretovali slova kardinála Duky.

Kostl_n

Sloupek

František Kostlán: Jsme nuceni čekat na Malcolma X nebo oběti pogromů

Rozhovor s proromským aktivistou Mírou Brožem z občanského sdružení Konexe o současné situaci aktivistů, o stavu občanské společnosti a roli neziskových organizací, o nebezpečí plynoucí z extremismu i z radikalizace uvnitř romských komunit.

Fabiano_golgo

Sloupek

Fabiano Golgo: Česká zkouška

Obhájci práva demonstrovat za cokoliv a kdekoliv zapomínají, že svoboda slova neznamená svobodu využívat slov ve smyslu agrese a násilí.

Image

Zpráva

Lidé v Brně budou nenásilně blokovat neonacistický pochod

V jihomoravské metropoli vznikla iniciativa Brno blokuje, jejímž úmyslem je nenásilně zamezit pochodu pravicových extremistů městem. Ten ohlásila na první máj Dělnická strana sociální spravedlnosti. Průvod se má konat ve dvou trasách.

Kostl_n

Sloupek

František Kostlán: Státní úředníci a policie porušují zákony, aby mohli pomáhat neonacistům

Po událostech v Novém Bydžově a Krupce to působí, jako by si ministerstvo vnitra, státní správa na městských úřadech a policie daly podivný cíl: ochraňovat neonacisty a další rasisty i za cenu úmyslného porušování zákonů.

Igor_demo20

Komentář

Saša Uhlová: Tomáš Vandas a deset milionů mlčících

Lidem v Krupce stát i prostřednictvím policejního antikonfliktního týmu upřel právo na lidskou důstojnost. Změny musí vynutit ministr vnitra a policejní prezident. A je také třeba, aby se probrala česká občanská společnost.

Image

Zpráva

Pravicový extremista dostal za projev v Krupce půlroční podmínku

Teplický soud v úterý potrestal trestním příkazem šestadvacetiletého muže ze Slovenska za jeho sobotní projev v Krupce na Teplicku během akce DSSS. Muž od soudu odešel s podmíněným půlročním trestem s dvouletým odkladem.

Image

Zpráva

Iniciativa V Ústí neonacisty nechceme zvažuje žalobu na policii

Občanská iniciativa V Ústí neonacisty nechceme zvažuje žalobu na policii kvůli sobotnímu zásahu proti ekumenické bohoslužbě v Krupce u Teplic. Shromáždění bylo reakcí na demonstraci příznivců krajně pravicové DSSS.

Zobrazeno 10 / 10