MDŽ

Image

Zpráva

Za rovnost, proti nacionalismu i ničení planety. V Praze se na MDŽ demonstrovalo

U příležitosti Mezinárodního dne žen prošlo Prahou přes čtyři sta lidí. Manifestace pořádaná širokou koalicí feministických a levicových organizací se vymezila vůči nacionalismu, vládě oligarchů i ničení planety za účelem zisku.

Dr_logo

Anketa

Slavit, nebo neslavit MDŽ?

V anketě k letošnímu MDŽ jsme oslovili několik výrazných ženských osobností aktivních ve veřejném prostoru s otázkou: Co pro vás znamená Mezinárodní den žen a jakým způsobem bychom jej dnes měli slavit, pokud vůbec?

Women_s_international_league__5

Zpráva

Stávka žen: MDŽ není svátek květin, ale boje za ženská práva

Na Mezinárodní den žen se v Praze chystá happening připomínající nerovné postavení žen a mužů. Organizátorky chtějí vyzdvihnout ženskou solidaritu, hlásí se i k mezinárodni stávce žen.

Pavlas

Komentář

Tomáš Pavlas: Genderman, muž schopný sebereflexe mužství

MDŽ může a má být podnětem k zamyšlení. Ačkoliv jde o svátek žen, tento text se obrací především na muže. Jde o logické pokračování textu: Pánové, máme problém, a jsme to my.

Image

Zpráva

MDŽ je svátkem politického aktivismu žen

Na dnešní den připadá sté vyročí svátku žen a boje za jejich rovnoprávnost. Připomíná odvahu amerických švadlen, které 8. března 1908 v New Yorku vyšly do ulic a požadovaly volební právo, lepší pracovní podmínky a zákaz práce dětí.

Lukas_kraus

Glosa

Sportovní disciplína hodná podpory sociální demokracie

Jiří Paroubek dnes Martině Sáblíkové k MDŽ slíbil vybudovat infrastrukturu u nové haly. K jeho zájmu o sport mu připomínáme závazek v disciplíně parlamentní štafeta, který by si měla ČSSD vzít za svůj.

Zuzka

Komentář

Zuzana Uhde: Mezinárodní den žen je výzvou pro ženy i muže

8. března si letos připomeneme Mezinárodní den žen již posté. Za uplynulé století ženy v mnoha oblastech světa dosáhly v boji za svá práva zásadních úspěchů, ale bližší pohled na současnou situaci svědčí o tom, že nás ještě velký kus cesty za genderovou spravedlností čeká.

Zobrazeno 7 / 7