Indonésie

Image

Zpráva

Indonéské zákony o rouhání mají další oběť

Na 18 měsíců do vězení odsoudil indonéský soud ženu, která se měla dopustit rouhání. Je to další důkaz stále častějšího zneužívání sporných paragrafů trestního zákona proti náboženským menšinám a politickým oponentům v Indonésii.

A1

Zpráva

Palmový olej: Nestlé a další korporace neplní sliby, pralesy se pořád kácejí

Velké potravinářské firmy jako Nestlé či Mars slíbily před několika lety skončit s odběrem palmového oleje z plantáží vzniklých dalším kácením indonéského pralesa. Podle zjištění ochránců přírody ze sítě RAN tak ale učinily jen polovičatě.

Orang

Zpráva

Londýnská HSBC jako sponzor ničení pralesů? Podle zjištění Greenpeace ano

Známá banka financuje dle podkladů shromážděných organizací Greenpeace řadu společností, které ilegálně mýtí indonéské deštné pralesy. Významně tak přispívá k vymírání orangutanů i změnám klimatu.

Monbiot

Komentář

George Monbiot: Indonésie hoří. Proč nás to nezajímá?

Požáry zuří po celé pět tisíc kilometrů dlouhé Indonésii. Z mnoha důvodů jde o událost jednoznačně důležitější než cokoliv jiného, co se právě děje. Jak je možné, že se o tom téměř nedovídáme?

Annaplo_kov__orez

Komentář

Anna Plošková: Když Unilever pomáhá nemocným

Nadnárodní korporace se čím dál častěji pokoušejí prezentovat jako ochránkyně planety a zdraví spotřebitelů. Není to důvěryhodné, ani kontrolovatelné. Raději vyhledávejme dostupné etické spotřebitelské alternativy.

Image

Zpráva

V Indonésii se přestane na dva roky kácet

Prezident Indonésie přislíbil dvouleté moratorium na veškerou odlesňovací činnost na území své země. Od Norska za to dostane miliardu dolarů do ochranářského fondu.

Image

Zpráva

Přírodovědci na Borneu objevili 123 nových druhů

Ochránci přírody na Borneu ohlásili objev desítek nových druhů, snímky některých z nich nabízíme v galerii.

Image

Zpráva

Dejte orangutanům pauzu, vzkazují ekologové Nestlé

Aktivisté z ekologické organizace Greenpeace v kampani proti švýcarské korporaci Nestlé znovu upozornili na kácení indonéských deštných pralesů, rozšiřování palmových plantáží a vybíjení orangutanů.

Image

Zpráva

Studie pro britskou vládu: biopaliva škodí víc než ropa

Další studie ukazuje, že biopaliva páchají více škod nežli užitku. Pomáhají průmyslu a lobbistům, nikoli přírodě.

Zobrazeno 9 / 9