Hongkong

Další témata

Hongkong

Komentář

Tereza Lokšová: Nákupy v Hongkongu

V Hongkongu pokračují protesty proti reformě volebního systému. Svým prohlášením je podnítil i guvernér Leung Čchun-jing. Důležitým faktorem celého dění je také zdejší extrémní orientace na konzumní způsob života.

Image

Rozhovor

Protesty v Hongkongu pokračují

V Hongkongu v současné době probíhají protesty namířené proti tamnější vládě. Účastní se jich také Irene Lui, reportérka druhého nejčtenějšího hongkongského deníku Apple daily. Rozhovor s ní pořídila Tereza Lokšová.

Olga2

Komentář

Olga Lomová: Hongkong – klid před bouří?

Současné protesty v někdejší britské kolonii rozhodně nejsou ranou z čistého nebe a zdá se, že nepolevují. Olga Lomová přibližuje kontext události, upozorňuje na omyly masmédií a cituje postřehy českých studentů, kteří v Hongkongu pobývají.

Miessler_foto3

Sloupek

Jan Miessler: Jedna Čína, jeden Nečas a jeden dalajláma

V Pekingu musí mít z českého premiéra radost. Jeho důraz na lidská práva by ale brzy mohl všechny překvapit - pokud to myslí vážně.

Image

Zpráva

Hongkongské manifestace za demokracii budou letos asi slabší

Každoroční prodemokratické protesty při výročí předání Hongkongu zpět pod čínskou správu by měly ve čtvrtek přilákat na padesát tisíc lidí. Některé obyvatele však letos od účasti nejspíše odradí rozkol v místní opozici.

Zobrazeno 5 / 5