Etiopie

A1

Zpráva

V Etiopii se ujal vlády Zenawiho nástupce

Zesnulého diktátora nakonec nahradil Haile Mariam Desalegn – někdejší ministr zahraničí. Nepatří k Zenawiho povstalecké gardě ani k privilegovanému etniku. Velké politické změny však od něj pozorovatelé neočekávají.

Jirka

Sloupek

Jiří Silný: Jezte děti aneb Vraždící spekulanti

Úřad OSN pro humanitární otázky (OCHA) varuje, že je k dispozici pouze 44 procent prostředků nutných ke stabilizaci situace oblasti Afrického rohu. Zhruba 1,4 miliardy amerických dolarů stále chybí. Na záchranu bank uvolnily vlády bezodkladně biliony dolarů, ale tady jde přece pouze o nějaké Afričany.

Foto11

Sloupek

Tomáš Tožička: Chudoba napříč Evropou

Chudoba se v Evropě v dobách ekonomického rozkvětu nezmenšuje, a v dobách krize roste. Opětovné omezování minimálních příjmů, které přivádí další a další jednotlivce a rodiny do nedůstojné chudoby, může vést k destabilizaci s fatálními důsledky.

Zenawi

Zpráva

Etiopská vláda využívala rozvojovou pomoc k uplácení voličů

Dle zprávy Human Rights Watch zneužívá etiopská vláda rozvojovou pomoc k upevnění pozice a vylučuje z jejího využívání oblasti nakloněné opozici. Dárci ale údajně zhoršující se stav lidských práv ignorují kvůli dobrým hospodářským výsledkům země.

Foto11

Sloupek

Tomáš Tožička: Naše milá etiopská diktatura

Některé diktatury máme rádi, jiné rádi nemáme. Vlády těch oblíbených finančně podporujeme, ty neoblíbené tvrdě kritizujeme. Mezi ty, které rádi máme, patří Etiopie.

Image

Zpráva

Etiopská vládnoucí strana získala ve volbách totalitní většinu

Strana současného premiéra Zenawiho a její spojenci získali v nedělních volbách do parlamentu více než devadesát devět procent hlasů. Opoziční předák Hailu Shawl prohlásil, že volby nebyly spravedlivé a požaduje jejich opakování.

Image

Zpráva

Etiopští soleRebels dobývají svět

Výroba bot z ojetých pneumatik je v Etiopii tradicí. Společnost soleRebels se rozhodla tuto tradici využít a její boty se staly hitem. Nakupují je zákazníci z celého světa.

Zobrazeno 7 / 7