Vilemína Mastníková

Profil

Vilemína Mastníková je odbornicí na oblast evropské integrace. Zajímají ji především témata hospodářské koordinace, institucionální aspekty a regionální rozvoj. Jedná se o pseudonym, její totožnost je redakci známa.

Komentář

Lekce z Bruselu pro Věru Jourovou

Věře Jourové se nakonec jako kandidátce na eurokomisařku podařilo získat doporučení od všech výborů Evropského parlamentu, příštích pět let však pro ni bude opravdu náročných. Bez podpory vlády a křesťanských demokratů a socialistů v EP se neobejde.

Komentář

Spravedlnost je vnitřní trh 21. století

Po oznámění, že Věra Jourová dostane v Evropské komisi na starosti portfolio Spravedlnosti, ochrany spotřebitele a rovných příležitosti, se začalo mluvit o selhání a neúspěchu. Toto portfolio přitom může být velmi silné.

Komentář

Sociální demokratky Evropě rozumí

Sociální demokracie nominovala do Evropského parlamentu dvacet osm lidí, z toho devět žen. Dle současných preferencí získá ČSSD pět mandátů. Na volitelném místě je tedy pouze jedna. Přesto si ženy umístěné na této kandidátce zaslouží pozornost.

Komentář

Fiskální pakt aneb co měl říct Sobotka v Bruselu

Vilemína Mastníková reaguje na polemiku Tiburona s Janou Maláčovou ohledně přistoupení České republiky k fiskálnímu paktu. Ve svém textu shrnuje argumenty, proč se do něj zapojit.

Komentář

Úskalí kandidátky ČSSD do Evropského parlamentu

Sociální demokracie si o víkendu schválila svoji kandidátku do Evropského parlamentu. ČSSD upozadila některé kvalitní kandidáty a ženy. Do klíčových výborů nemá odborníky.

Zobrazeno 5 / 5