Tomas_zdechovsky

Tomáš Zdechovský

Profil

Autor je sociolog a europoslanec za KDU-ČSL

Komentář

Omyly a nepravdy Saši Uhlové

Tomáš Zdechovský reaguje na analýzu Saši Uhlové ohledně norské kauzy Evy Michalákové a odebraných dětí.

Komentář

Evropou obchází strašidlo antisemitismu

Europoslanec za KDU-ČSL upozorňuje na novou vlnu protižidovských postojů, který v Evropě vyrůstá i z radikálního islamismu: je třeba zlepšovat integraci, přestat s dvojím metrem k Izraeli, ale pracovat na sobě musí i muslimské komunity.

Komentář

Jsou evropské volby volbami „druhého řádu“?

Poslední volby do Evropského parlamentu trpěly mimořádně nízkou účastí. Europoslanec Tomáš Zdechovský píše o příčinách nezájmu i o tom, jak evropské volby zbavit nálepky voleb „druhého řádu“.

Komentář

Musíme se zajímat o oběti, nikoliv zločince!

Málokdo z těch, kteří se nikdy nestali oběťmi, si dokáže představit, kolika problémům a nesnázím musí oběti i jejich blízcí čelit. Proto by se naše pozornost měla obracet hlavně na ty, kteří v důsledku trestných činů trpí.

Komentář

Jak se stala norská sociálka noční můrou Evropy?!

Norský Barnevernet byl založen v roce 1992 na základě zákona o prospěchu dětí. Nad Barnevernetem není žádná účinná kontrola, a lze proto říci, že má fakticky neomezenou moc. Jak tento systém sociální ochrany dětí vznikl?

Komentář

Česká vláda musí chtít napravit křivdy minulosti

Obce a sdružení kolem vodní nádrže Švihov-Želivka se na svém setkání usnesly, že budou požadovat od státu kompenzace a náhradu škod, které jim výstavbou přehrady vznikly, a o nichž dosud nikdo kompetentní nechtěl slyšet.

Komentář

Chcete zábavnou a vzrušující práci v Barnevernetu?

Norská sociálka Barnevernet, resp. její pobočka v Larviku hledá nové zaměstnance. Inzerát, kterým je láká, ale vzbuzuje ne zcela šťastné asociace.

Komentář

Zastavme protiprávní jednání arogantní norské sociálky!

Případ Evy Michalákové, která už více než tři roky bojuje s norskými úřady o své děti, připomíná téma odebírání dětí státem. Celým případem se jako červená nit vlečou posudky jednostranně zaměřené vůči matce.

Komentář

ISIS a vzestup islamismu, hrana zvoní i Evropě

Současná situace v Sýrii a Iráku podle Tomáše Zdechovského vznikla mimo jiné i důsledkem neochoty evropských zemí angažovat se v této oblasti. Lidé z muslimských zemí viděli, že jen nečinně přihlížíme masakrům páchaným vojsky prezidenta Asada.

Komentář

Chytré sankce aneb komu dáváme veřejné peníze

Sektorové sankce proti Rusku podle Tomáše Zdechovského přinesly nemalé množství nechtěných vedlejších efektů. Mnohem účinnější by byly tzv. chytré sankce, které spočívají v povinném rozkrytí vlastnické struktury příjemců veřejných peněz.

Komentář

Ministryně spravedlnosti Válková toho příliš nepředvedla

Tomáš Zdechovský bilancuje působení Heleny Válkové v čele ministerstva spravedlnosti. Fatální důsledky podle něho může mít změna občanského zákoníku, vzešlá z iniciativy samotné ministryně.

Komentář

Česká republika hledá eurokomisaře, jak předejít úplné blamáži

České republice hrozí, že výběr jejího eurokomisaře skončí blamáží. Jako jediná země dosud nemá vybranou osobu pro kandidáta na komisaře, ani oblast, kterou by chtěla reálně získat. Nakonec na ni možná zbyde některé z málo atraktivních portfólií.

Komentář

Vynutit rovnost žen zákonem je slepá cesta

Lidovecký europoslanec reaguje na záměr zavést kvóty na kandidátky politických stran. Svobodná a demokratická společnost by podle něj měla sice zajistit rovnost příležitostí, co ale zaručit opravdu nemůže, je rovnost výsledků.

Komentář

Odůvodnění NSS postavené na slabých argumentech a absenci logiky

Tomáš Zdechovský podrobně rozebírá rozhodnutí Nejvyšší správní soud, ve kterém doporučuje Ústavnímu soudu zrušit uzavírací klauzuli, věnuje se také odlišným stanoviskům třech soudců.

Komentář

Za lži o kolaboraci církve s nacisty musí poslanec Jakubčík odstoupit

Tomáš Zdechovský konfrontuje výroky o katolické církvi jako spojenci nacistického Německa s historickou realitou. Autor výroků by měl pod Zdechovského rezignovat na poslanecký mandát.

Komentář

I prohrávat se musí umět

Autor reaguje na text Mikuláše Ferjenčíka. Připomíná, že zelení i piráti věděli již před volbami, že musí získat aspoň pět procent hlasů. A táže se: pokud jim uzavírací klauzule vadila, proč nebojovali za její zrušení mnohem dříve?

Komentář

Ondřej Hudec se lidovců bát nemusí

Tomáš Zdechovský reaguje na text Ondřeje Hudce Lidovci se migrantů bát nemusí. Podle Zdechovského KDU-ČSL nehodlá rozdmýchávat nenávist vůči imigrantům, jen se domnívá, že se do budoucna musíme vyvarovat chyb, které už před námi udělaly jiné země.

Image

Komentář

Stát na rodiny s dětmi kašle, proto vymíráme

Demografické trendy nejsou zrovna povzbuzující. Potěšením nemůže být ani to, že Česká republika není v Evropě výjimkou, spíše zemí potvrzující tendenci patrnou v řadě dalších států.

Komentář

Zmůže se ČSSD v evropské kampani na více než pouhé politikaření?

KDU-ČSL si jako své téma pro evropské volby vzala zvýšení kvality potravin. ČSSD upozorňuje, že lidovci neobjevili Ameriku. Podle Tomáše Zdechovského jsou podobné výpady patrně známkou toho, že ČSSD není schopná nabídnout vlastní kvalitní program.

Image

Komentář

Čí zájmy hájí Miloš Zeman?

Miloš Zeman by si měl ujasnit, čí zájmy prosazuje a na čí straně stojí. Je na dobré cestě k tomu, aby vstoupil do dějin přinejlepším jako prezident ignorant, tvrdí autor v reakci na to, že Zeman odmítl zrušit pozvání Viktora Janukovyče.

Zobrazeno 20 / 24