_27192c94348bbe99ab2a066041bb4c8a22be18dd8398e2c726_pimgpsh_fullsize_distr

Martin Freund

Profil

Autor je brněnský zastupitel a člen politického hnutí Žít Brno. Stojí za projektem sociálního bydlení v Brně, za který jeho autoři v říjnu 2017 získali cenu RegioStar Awards, kterou uděluje Evropská komise a evropská Federace národních organizací pracujících s bezdomovci Feantsa.

Image

Komentář

Jak nebojovat s chudobou

Novela zákona o pomoci v hmotné nouzi situaci chudých neřeší, mnohdy je tomu naopak. Způsoby, jak pomáhat potřebným, přitom existují a nejsou tak náročné, upozorňuje Martin Freund.

Image

Komentář

Nejsme děti

Dokud budeme ochotni diskutovat s lidmi či je přímo participativně zatahovat do rozhodování, dokud budeme schopni držet na uzdě svá ega a uvědomovat si, že město patří všem jeho občanům, pak se nemůžeme octnout v koncích.

Komentář

Je skutečně třeba měnit ústavu?

V naší zemi se výklad ústavy přizpůsobuje politice, nikoliv politika ústavě. V takovém případě ovšem žádné změny ústavy k lepší politice nepomohou.

Komentář

Tváří v tvář

Ti, kteří pohrdají voliči Miloše Zemana, si neuvědomují, že Zemanova populistická rétorika sbírá plody arogantní a asociální politiky, kterou reprezentuje právě Karel Schwarzenberg.

Zobrazeno 4 / 4