Petrak

Milan Petrák

Profil

Autor je atabázový specialista, spisovatel a publicista, autor knihy Skrytá autorita: Iracionalita a dav v člověku (Dybbuk, 2011).

Komentář

České politické strany, souvislosti, které zůstaly nepostřehnuty

Jaké jsou výsledky analýzy zkoumající míru iracionality stran kandidujících v komunálních volbách? Ve srovnání s výzkumem provedeným před volbami do EP si výrazně polepšili Piráti následovaní KDU-ČSL, naopak ke zhoršení došlo u ANO a KSČM.

Komentář

Politické strany letos komunikují věcněji

Milan Petrák analyzuje výskyt určitých emocionálně nabitých výrazů v textech politických uskupení kandidujících do Evropského parlamentu.

Glosa

Hrozí nám příchod Hitlera v sukni?

Všichni známí diktátoři byli muži. Čím je to zapříčiněno a může někdy přijít změna?

Komentář

Volby 2013 aneb pudy, lži a prachy

Politici ve snaze oslovit voliče působí na jejich emoce. Ti, kteří se snaží oslovit dav a získat ho na svou stranu, se zaštiťují „vyššími hodnotami“ a stylizují se do role jejich prosazovatele. A zároveň se neobejdou bez obrazu nepřítele.

Komentář

Němcová premiérkou? Volba racionální, tudíž vyloučená

Miroslava Němcová by byla možná přijatelnou kandidátkou na premiérku. Nestane se jí z jediného důvodu – je ženou. ODS se jako maskulinní a ideologicky zaťatá strana připravuje o velký potenciál žen ve vrcholné politice.

Komentář

Prezidentští kandidáti: analýza skupinové iracionality a její nečekaný výsledek

Podle analýzy skupinové iracionality dosahuje Táňa Fischerová překvapivě vysokých hodnot v kategorii ideologičnosti. Výsledky ovšem nelze absolutizovat.

Komentář

Míra demagogie politických stran souvisí s jejich postoji

Další statistická analýza stranických textů se pokouší stanovit míru demagogie jednotlivých politických stran; výsledky vztahuje ke vztahu stran k evropské integraci a k vůdcovskému principu.

Komentář

Mají Piráti blíže k liberálům, nebo k extremistům?

Analýza slovníku Pirátské strany ji co do verbální agresivity umisťuje do sousedství ODS a KSČM. Piráti však zdaleka nedopadli nejhůře.

Zobrazeno 8 / 8