Andreas

Petr Andreas

Profil

Autor je doktorandem na Ústavu české literatury a komparatistiky FF UK a editorem webových stránek 2. lékařské fakulty UK, vystudoval estetiku. Věnuje se literární kritice, rétorice a propagandě v souvislosti s tzv. normalizací. Publikuje recenze a rozhovory (Ádvojka, Salon Práva).

Komentář

Nadstandardy a Pafko

Petr Andreas navazuje na vystoupení profesora Pavla Pafka, podle kterého nadstandardy ve zdravotnictví nejsou nemorální. Namísto nadstandardů je třeba hledat systémové řešení, které zprovozní podfinancované kapacity přednostně pro potřebné.

Komentář

Podle Václava Klause se Putin chová racionálně

Petr Andreas se zamýšlí nad výrokem Václava Klause, podle kterého se Vladimir Putin chová racionálně. Má bývalý prezident pravdu? A jaký je vůbec význam slova racionálně?

Komentář

Co je a co nemůže být projev

Rozhodnutí Nevyššího soudu ohledně tří exposlanců můžeme chápat buď tak, že NS se věnoval pouze projevu exposlanců a nikoli celému jejich činu, nebo soud vyhodnotil, že jejich jednání nemá trestnou povahu. Zdá se, že platí spíše to druhé.

Komentář

Odmítání Saúdské Arábie je nedospělým liberálním postojem

Autor reaguje na polemiku Václava Kováře s jeho vlastním článkem Kulturní festivaly a hosté ze zemí s nedemokratickými režimy a upřesňuje svou argumentaci.

Komentář

Kulturní festivaly a hosté ze zemí s nedemokratickými režimy

V souvislosti s účastí Saúdské Arábie na pražském literárním festivalu Svět knihy se objevily výhrady. Země, které jsou nedemokratické, by však na podobné akce být zvány měly. Pokud ovšem západ myslí svou snahu o demokratizaci nesvobodných zemí vážně.

Zobrazeno 5 / 5