Zuzana

Zuzana Přikrylová

Profil

Zuzana Přikrylová je autorkou rubriky Umění v Deníku Referendum. Studuje obor interaktivní média na Ústavu hudební vědy Masarykovy univerzity. Se psaním začala na Newmusic.cz. Od zimy 2008 pracuje jako PR Itch My Hahaha a dalších vybraných akcí v klubu Fléda. Je členkou o. s. Muzak, které pořádá koncerty okrajové hudby, promítání filmů, apod. Moderuje pořad Brno Calling na Rádiu R, občas hraje jako DJ a sama hudbu produkuje.

Image

Zpráva

Björk se dotkne vesmíru

Islandská umělkyně zanedlouho vydá sedmou řadovku s názvem Biophilia, které předchází multimediální kampaň zahrnující iPhone, internet i živá vystoupení.

Image

Zpráva

Handsome Furs budou mít novou desku i koncert v Praze

Kanadské duo a manželský pár vydává od svého debutu z roku 2007 nová alba s periodou dvou let. To poslední s názvem Sound Kapital vyjde v červnu a Praze ho představí již tuto neděli.

Image

Zpráva

Nový Washed Out: Soundtrack k létu zajištěn

Dlouho očekávané debutové album muzikanta z hudebně plodné Atlanty, který vypouští obláčky líné a slunné postelové hudby, má zveřejněn tracklist, obal i datum vydání.

Image

Rozhovor

Dělat promotéra je jako sázení na koně

Prokop Holoubek kromě působení ve skupině MIDI LIDI figuroval až do letošního dubna ve vedení brněnského klubu Fléda. V rozhovoru pro Deník Referendum se rozhovořil o historii tohoto klubu, okolnostech, které ho vedly k odchodu, i plánovaných projektech.

Image

Tip

Festival Multiplace slaví deset let

Druhého až osmého května proběhne již podesáté na mnoha místech Evropy festival, který se soustřeďuje na všechny formy umění s důrazem na kreativitu a (post)digitální věk.

Image

Zpráva

Festival Electronic Beats přiveze Apparata i FM Belfast

Pátý ročník festivalu elektronické hudby se bude nést v duchu futuristického popu a alternativní elektroniky a představí oblíbená jména i premiérová vystoupení.

Image

Zpráva

Začal festival aktuálních hudebních trendů Sperm

Pátý ročník festivalu, představujícího tuzemskou mladou krev i zahraniční čerstvé trendy, odstartoval včera v Meet Factory. Hlavním tahákem jsou Architecture in Helsinki či DJ James Holden.

Image

Recenze

Zvrácený svět béčkových pohádek

Petrohradská formace Messer Chups loni vydala poslední CD Bermuda 66. S jejich frekvencí vydávání dlouhohrajících alb (přibližně jedno za rok) jeden novou desku snadno přehlédne. V případě Messer Chups by to ale byla škoda.

Image

Zpráva

Zemřel baskytarista z TV on the Radio

V pouhých čtyřiatřiceti letech podlehl baskytarista artrockové formace z Brooklynu Gerard Smith rakovině plic. Stalo se tak pouhý měsíc po oznámení jeho nemoci.

Image

Zpráva

Jarní Stimul zveřejnil program a je na co se těšit

V dubnu a zejména v květnu propukne pod hlavičkou nepravidelného festivalu Stimul hned několik rozmanitých koncertů. Jarní nálož odpálí 16. dubna největší tahák – společný projekt Alva Noto a Blixy Bargelda ANBB.

Image

Zpráva

Bob Dylan včera poprvé vystoupil v Číně

Po loni zrušených koncertech se včera legendě amerického folku poprvé v jeho kariéře povedlo prolomit bariéry a dostat se za čínské hranice. Po včerejším koncertě v Pekingu je na programu ještě vystoupení v Šanghaji.

Image

Zpráva

Arctic Monkeys prozradili, co chystají na nové desce

Suck It And See, to je název již čtvrtého alba jedné z nejoblíbenějších kytarových kapel dneška. Pro nedočkavé fanoušky přibývají podrobnosti o jeho nahrávání, chystaných ochutnávkách i červnovém vydání.

Image

Recenze

Hudební průšvihy prvního čtvrtletí

Tipy na horké favority, které naplní koncem roku hudební žebříčky tím „nej“, co se letos v hudbě událo, se hromadí již od ledna. Deník Referendum se ovšem pokusí prozkoumat i opačnou stránku.

Image

Zpráva

Fucked Up se vrací s rockovou operou

Svérázná a nezávislá kanadská formace Fucked Up prozradila překvapivé novinky ke své očekávané čtvrté desce. Rozhodla se navázat na své předchozí regulérní album jiným způsobem a natočit rockovou operu.

Image

Zpráva

Zahraniční hudebníci podporují Japonsko

Spolu se zhoršující se situací v katastrofami postiženém Japonsku se čím dál víc umělců snaží nejrůznějšími cestami zapojit do procesu pomoci a i se svými fanoušky získat finanční prostředky na jeho podporu.

Image

Zpráva

WWW chystají koncert i premiéru videoklipů

Česká elektro hip hopová skupina WWW vydala dohromady jen dvě alba, její popularita ji ale díky temné jinakosti vynesla na špičku domácí hudební produkce. Brzy se po delší odmlce vrátí na scénu.

Yuck_1

YouTubeDnes

NewTube: Yuck - Get Away

Energická indie parta Yuck se řadí mezi nové objevy na hudebním poli. Podívejte se na jejich čerstvý videoklip ke skladbě z jejich debutové desky, která vyšla před měsícem.

Image

Recenze

Primavera - evropská špička hudebních festivalů

Letos v květnu se uskuteční již jedenáctý ročník španělského festivalu San Miguel Primavera Sound. Jako každý rok i letos vyráží dech koncentrací aktuálních interpretů i kultovních legend.

Image

Zpráva

Čeští hudebníci i symfonici zahrají pro Japonsko

Pražský symfonický orchestr i vybrané české kapely vystoupí v blízké době bez nároku na honorář ve prospěch pomoci a prokázání solidarity Japonsku v jeho současném krizovém stavu.

Image

Zpráva

Festival Open Air navštíví Interpol a Chemical Brothers

Druhý ročník festivalu Open Air v Panenském Týnci nabídne divákům premiérové koncerty zahraničních kapel i oblíbená tuzemská jména.

Zobrazeno 20 / 298