Dr

Lukáš Matoška

Lukáš Matoška je autorem diskusních příspěvků, které nalaznete zde.

Profil

Autor je publicista.

Komentář

Co se stalo s vysokoškolskou reformou?

Loňský neklid na vysokých školách a studentské protesty zastavily reformu, ale jen na rok. Ani mírnější novela zákona o vysokých školách, která je dokončována, není výhrou akademické obce. Dnešní Akademická noc na dění z minulého roku navazuje.

Komentář

Dubnové teze I.

Bilance dění v české kotlině za poslední 3 měsíce, aneb nový český špalíček. Namátkou: rasismus, homofobie a politická neprozíravost. Díl první.

Image

Komentář

Berlusconi, nebo komunismus

Případ "Přemluv bábu" má daleko děsivější vypovídající hodnotu, než jsme si schopni připustit. – Pesimismus a optimismus v nahlížení nových technologií, zejména internetu. – Demokracie v koncích.

Komentář

Krize středního věku

Jak spolu souvisí krize středního věku a krize globálního kapitalismu? „Je mi dvacet, ale prožívám krizi středního věku, protože zemřu ve čtyřiceti." Komunisté na hoře Sinaj, ideologická pupeční šňůra, redakční terorismus a další pozoruhodné kousky naší doby.

Komentář

Rasismus v Ladově kraji

Komu skutečně je kocour Mikeš černým svědomím? Vypovídající hodnota čítankové kauzy se zračí až ve společenské reakci na ni. Běží tu o víc než o Mikeše aneb malé „J'accuse“ ve variaci á la Česko.

Zobrazeno 5 / 5