Jkasl

Jan Kasl

Profil

Autor je architekt. V letech 1970 – 76 absolvoval obor architektura na ČVUT v Praze. Po roce 1990 se zapojil do komunální politiky a v letech 1998-2002 byl pražským primátorem. Od konce 2007 se opět věnuje své profesi - založil společnost Best Development Prague, s níž se věnuje kvalitním architektonickým projektům. Od podzimu 2008 se v rámci Nadačního fondu PRO KNIHOVNU angažuje v podpoře stavby Národní knihovny, podle návrhu architekta Jana Kaplického.

Komentář

Kdo jinému jámu...

V Praze vzniká od voleb 2010 již třetí většina. Pokud nastane nějaká forma spolupráce TOP 09 a ČSSD, vystřídají se zde všechny matematicky možné koalice. Vývoj komentuje bývalý pražský primátor Jan Kasl.

Komentář

Svobodo, Svobodo, do roka a do dne!

Výzva Za novou Prahu spojila odborníky, kteří chtěli na podzim 2010 novému vedení města nabídnout spolupráci při změně způsobu plánování rozvoje Prahy. Ač to tehdy dopadlo jinak, apel na primátora, aby se zaměřil na koncepční problémy, trvá.

Komentář

Příliš drahá tramvajenka

Vedení pražské radnice se v minulosti pouštělo do mnoha pochybných projektů. Vrcholným číslem je však projekt Opencard, tramvajenka za nehoráznou cenu.

Zobrazeno 3 / 3