Miessler_foto3

Jan Miessler

Jan Miessler je autorem diskusních příspěvků, které nalaznete zde.

Profil

Autor v letech 2009 a 2010 pracoval v Deníku Referendum jako redaktor domácí rubriky, posléze vedl i rubriku Názory. V posledních letech pobýval studijně na Tchaj-wanu.

Image

Komentář

Pražská zahraničněpolitická neuróza

Tchaj-wanská politika magistrátu jde proti Černínskému paláci i Hradu. Čínská reakce ovšem připomíná pandu v porcelánu.

Image

Komentář

Pohádka o hloupé Novákyni

Kritizovat potupný odchod zástupců Tchajwanu z akce organizované ministerstvem průmyslu a obchodu znamená snadné morální vítězství. S alternativní politikou vůči Pekingu ale zatím nikdo nepřišel.

Image

Komentář

Tchajwanské slunečnicové hnutí zahnalo pro-čínského prezidenta do kouta

Davy tchajwanských studentů mohutně protestují proti nové smlouvě s Čínou- V posledních dnech dokonce okupují parlament. Co konkrétně jim vadí a jakou mají šanci na úspěch?

Komentář

Šedá ekonomická teorie a zelený strom života bez peněz

Z logiky ekonomických modelů vyplývá, že životnímu prostředí vlastně nepřeje žádná ekonomická aktivita. Životní prostředí je vůči modelu pokaždé externalita. Pomůže nám ale, když se naučíme fotosyntézu?

Sloupek

Střízlivě o alkoholové statistice

Navzdory spotřební dani je v hospodách pivo levnější než minerální voda. Pro první místo ve statistikách konzumace alkoholu ale musíme udělat víc.

Tw_demo

Komentář

Tchajwan z dvaadvacátého patra

Nad skandováním demonstrantů nakonec zvítězilo poklidné nedělní odpoledne. Vztahy mezi Tchajwanem a Čínou ale rozhodně nejsou roztomilé nebo neškodné, i když tak z nadhledu občas vypadají.

Sloupek

Jedna Čína, jeden Nečas a jeden dalajláma

V Pekingu musí mít z českého premiéra radost. Jeho důraz na lidská práva by ale brzy mohl všechny překvapit - pokud to myslí vážně.

Sloupek

Žádné lidstvo neroste do nebe

Akumulace majetku u jednoho procenta nejbohatších obyvatel planety může levici připadat nespravedlivá, ve skutečnosti ale zvyšuje šanci lidstva na přežití. Snaha dosáhnout nebe v materiální spotřebě by dopadla jako jistý průkopník letectví v antickém Řecku.

Sloupek

Hodní kluci a holky jdou do báječného nového světa

Již nyní nuceně pracující nezaměstnaní zdatně konkurují těm, kteří za svou práci stále ještě dostávají mzdu. Stačí odbourat pár byrokratických překážek a rozprostřou se před námi netušené možnosti.

Sloupek

Ve skutečnosti je pořádná zima

Teplotní rekordy nemění nic na tom, že v našich duších řádí zima. A mráz tentokrát nepřichází ani tak z Kremlu...

Image

Glosa

Církev v Ježíšových stopách

Kritikové církevních restitucí by měli hledat břevno ve svém vlastním oku - a místo na pozemské statky se soustředit na svůj vlastní duchovní růst.

Image

Zpráva

Sedm sdružení se spojilo proti těžbě uhlí

Podle aliance stát podporuje těžební společnosti, devastující životní prostředí. Aliance naproti tomu prosazuje trvale udržitelný rozvoj a chce zabránit rozšiřování těžby uhlí.

Image

Zpráva

Klaus vetoval energetické štítky budov, ohrozily by prý svobodu

Ekologové, projektanti a developeři Klausovo veto kritizují, uplatňováním moderních energetických standardů by podle nich ČR i rodiny ušetřily za tepelnou energii desítky procent svých současných výdajů.

Komentář

Koňskou dřinu zprivatizovat

Ke zbohatnutí nestačí jen talent a papír z vysoké školy, musí být i píle. Jakl s Hájkem ale vzhledem k výši svých platů tu pilnost poněkud přehánějí.

Sloupek

Bleskový intelektuál

Podle rozhovoru pro Mediář.cz dal šéfredaktorovi Blesku nejvíc Blesk, a tak ho nyní zajímají hlubinné problémy společnosti. Zároveň se oproti běžným českým intelektuálům nachází ve vyšším stádiu pravdy.

Image

Zpráva

Bývalí zaměstnanci zastaveného Bauhausu kritizují Nesehnutí

Podle Nesehnutí jde o součást PR kampaně. Propuštěných zaměstnanců je aktivistům líto, odpovědnost ale podle nich nese Bauhaus.

Zpráva

Sdružení spotřebitelů: Většině dětí ničí nohy nevhodné boty

Dětem je třeba měřit nohy a kupovat kvalitní obuv dvakrát až třikrát za rok, s výběrem pomáhá dobrovolný certifikát "Žirafa".

Sloupek

Pracák jako škola života

Neuvěřitelně dobrou statistiku nezaměstnanosti za červen kazí fakt, že se úřadům nedaří najít práci. Nezaměstnaní se už zřejmě naučili, že od státu se nelze nadít ničeho dobrého.

Zpráva

Vláda chce šetřit na členství v mezinárodních organizacích

Ministerstvo zahraničí již dříve zrušilo některé ambasády a propustilo část zaměstnanců. Vláda ale bude chtít zřejmě ušetřit další peníze.

Image

Zpráva

Pohřbili spravedlnost, ministr Blažek taktizoval

Aktivisté nesouhlasí s Blažkovou neochotou jmenovat Bradáčovou. Ministr zmařil jednání s aktivisty, posunul jeho termín na dobu konání demonstrace. Výběrové řízení je ale podle něj mrtvé.

Zobrazeno 20 / 541