Martin_karim_new_1_

Martin Karim

Profil

Autor je právník a ekonom, v současné době vede rodinnou firmu působící v oboru účetnictví-daně-audit. Zabývá se daňovým a správním řádem a pracovním právem. Je specialistou na tzv. malé daně a na zastupování klientů v řízení před úřady. Pochází z česko-kurdské rodiny, dlouhodobě se zajímá o Kurdy.

Komentář

Jedna „bezpečná“ zóna už v Sýrii existuje. Řádí v ní proturecké milice

Turecko už na severu Sýrie jednu „bezpečnou“ zónu zřídilo. Stalo se tak loni v oblasti Afrínu. Erdogan chce nyní podobné pásmo po celé délce hranice. Martin Karim připomíná, co o poměrech v již existující zóně zjistila letos komise OSN.

Image

Komentář

Kdo je Salih Muslim

Martin Karim představuje v ČR zadrženého kurdského předáka jako důležitého spojence v boji s Islámským státem v Sýrii a připojuje i další argumenty, proč by neměl být v žádném případě vydán do Turecka.

Image

Komentář

Dostanou se Markéta a Mirek domů?

Martin Karim připomíná loňské zatčení českých prokurdských aktivistů Markéty Všelichové a Miroslava Farkase v Turecku, rozporuje oficiální zdůvodnění jejich internace a zamýšlí se nad tím, jak dosud zadržovanému páru pomoci.

Image

Komentář

Bojové akce v jihovýchodním Turecku destabilizují celý region

Martin Karim komentuje výsledky zprávy vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) týkající se bezpečnostní akce uskutečněné v jihovýchodním Turecku, jejíž důsledky dopadají na celou oblast.

Zobrazeno 4 / 4