Profil

Vratislav Dostál je v Deníku Referendum vedoucím rubriky Domov. Studoval politologii a sociologii na FSS MU v Brně. Věnuje se moderní české politice.

Image

Rozhovor

Peter Harvánek o hnutí ANO: je to režírovaná hra

Bývalý místopředseda hnutí ANO Peter Harvánek v rozhovoru pro DR popisuje praktiky Andreje Babiše: namísto demokratického rozhodování hnutí autoritativně řídí, ostatní členy považuje za své zaměstnance.

Vl_da

Zpráva

Vláda rozhodnutí o plánu odpadového hospodářství odložila

Vláda o týden odsunula schválení Plánu odpadového hospodářství. Dokument i nadále počítá se snížením cíle pro recyklaci komunálních odpadů z dosavadních padesáti na pětatřicet procent. Hrozí tak výstavba nových a zbytečných spaloven.

Image

Zpráva

Letošní cenu Pelikán obdrží od Listů Václav Klusoň

Jedenáctá cena Pelikán bude udělena v úterý v Olomouci. Za práci pro politickou kulturu a občanský dialog se Listy rozhodly poctít ekonoma Václava Klusoně. Akce se zúčastní také Brigita Schmögnerová a Lubomír Mlčoch.

Chovanec_starec

Zpráva

Sobotka má po šesti konferencích šest nominací, Chovance podpořilo pět krajů

Sociální demokraté v Karlových Varech rozhodli o nominacích do vedení ČSSD. Na předsedu podpořili Bohuslava Sobotku, který tak má podporu všech šesti regionů, ve kterých krajské konference doposud proběhly. Podobně je na tom Milan Chovanec.

Sobotka

Zpráva

ČSSD zrušila místní buňku v Duchcově, kvůli koalici s krajní pravicí

Ústřední výkonný výbor ČSSD o víkendu zrušil místní buňku v Duchcově. Jeho členové podpořili základní argument Bohuslava Sobotky, že spolupráce s extremisty je kvůli demokratickým a humanistickým programovým zásadám ČSSD zcela nepřijatelná.

Ml_dek

Zpráva

Vláda rozhodne o plánu stavby nového uranového dolu

Sobotkův kabinet v pondělí rozhodne o plánu ministra průmyslu na zahájení schvalovacího procesu, který umožní stavbu nového uranového dolu na ložiscích Brzkov a Horní Věžnice mezi Polnou a Přibyslaví na Českomoravské vrchovině.

Vlada

Zpráva

Sněmovna podpořila spravedlivější a rychlejší rozhodování o stavbách

Spravedlivější rozhodování o chemičkách nebo spalovnách podpořila dolní komora. Pravidla pro rozhodování o stavbách se dostanou téměř do souladu s evropskou směrnicí. Poslanci tak odblokovali zastavené financování staveb z evropských fondů.

395971_mediafax_jan_bendl

Zpráva

Ministerstvo práce nevzalo v potaz poruchu paměti uchazeče o zaměstnání

Ministerstvo práce odmítlo zrušit rozhodnutí Úřadu práce ČR, kterým byl z evidence vyřazen uchazeč o zaměstnání za to, že se nedostavil na informační schůzku. Ministerstvo přitom nezohlednilo fakt, že uchazeč dlouhodobě trpí poruchou paměti.

Img_0225ro-1-

Zpráva

Pražská ČSSD podpořila Chovance, nominaci získali i Hamáček a Zaorálek

Krajský výkonný výbor pražské ČSSD rozhodl o svých nominacích do vedení strany. Na předsedu nominoval Bohuslava Sobotku, do funkce prvního místopředsedy Milana Chovance. Ve vedení chce také Hamáčka, Arnoštovou a Zaorálka.

307729_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Vláda chce snížit cíl pro recyklaci komunálních odpadů

Jako vůbec první v novodobé historii chce vláda Bohuslava Sobotky snížit cíl pro recyklaci komunálních odpadů. Plán odpadového hospodářství projedná vláda v pondělí, ministr Brabec navrhuje 35 %, Evropská komise plánuje 70 % už za patnáct let.

309549

Zpráva

Vyšly příručky k zavádění prostupného bydlení

Metodika a manuál dobrých praxí v oblasti prostupného bydlení detailně popisují metodu, jak v obcích zavést systém, ve kterém mohou kvalitní bydlení získat i lidé, kteří na něj na běžném trhu s byty nedosáhnou.

1021066082_85e62566f7_b

Zpráva

Zasaďte se o ochranu Jeseníků, vyzývají ministra Brabce experti

Po nástupu nové vedoucí Správy Chráněné krajinné oblasti Jeseníky Michaely Pruknerové vychází úřad vstříc developerské lobby, rezignuje na ochranu přírody a fakticky tak ohrožuje jedinečnou přírodu Jeseníků.

Stromy_u_zeleznice

Zpráva

Železničáři kácí stromy a keře v okolí drah nezákonně, upozorňují ekologové

Obstrukce, vědomé porušování zákona a desetitisíce privátním právníkům. Hlavně, aby se mohlo kácet. Taková je podle ekologů praxe správců železničních tratí. Údajně si navíc otevřeným a vědomým porušováním zákona vynucují změnu legislativy.

Vlada

Zpráva

Iniciativy kritizují vládní návrh zákona o státním zastupitelství

Vládní návrh zákona o státním zastupitelství odporuje závazku koaličních stran o tom, že se zasadí o posílení nezávislosti státního zastupitelství. Tvrdí to zástupci iniciativ Vraťte nám stát a Veřejnost proti korupci.

Sobotka

Zpráva

Poslanci schválili rozpočet na příští rok

Poslanecká sněmovna ve středu schválila první rozpočet zpracovaný vládou Bohuslava Sobotky. Rozpočet počítá s příjmy ve výši 1118,5 miliardy korun, výdaje jsou stanoveny ve výši 1 218,5 miliard. Deficit by neměl přesáhnout 100 miliard korun.

Demo

Zpráva

V Ostravě se v sobotu uskuteční demonstrace proti rasismu

V sobotu v Ostravě proběhne demonstrace za lidská práva . Její účastníci chtějí demonstrovat proti diskriminaci Romů ve vzdělávání, bydlení, při hledání práce či proti tomu, jakým způsobem jsou utráceny peníze určené na pomoc chudým Romům.

_kolka_mediafax_pavel_smrz

Zpráva

Lidovci zachraňují lesní školky, připravili novelu zákona o dětských skupinách

KDU-ČSL připravila novelu zákona o dětských skupinách, která zavádí dobrovolnou registraci poskytovatelů. Lesním mateřským školám, dětským klubům a dalším subjektům, které nesplňují podmínky pro dětské skupiny, tak již nehrozí zánik.

99763_mediafax_roman_hruby

Zpráva

Zeman jmenoval nového ministra dopravy

Sobotkova vláda již nepracuje v původním složení. Prezident jmenoval nového ministra dopravy. Stal se jím bývalý generální ředitel Skansky Dan Ťok. V čele resortu vystřídal Antonína Prachaře, který rezignoval krátce po senátních volbách.

Marksov_2

Zpráva

Ministerstvo práce chce razantněji stíhat neregistrované sociální služby

Na problém neregistrovaných sociálních služeb před časem upozornila ombudsmanka Anna Šabatová. Ministerstvo práce a sociálních věcí nyní avizuje, že chce problém razantně řešit. Neregistrované sociální služby totiž stojí mimo zákon.

Sen_t

Zpráva

Senátoři schválili Davida Uhlíře soudcem Ústavního soudu

Senát ve středu schválil místopředsedu České advokátní komory Davida Uhlíře soudcem Ústavního soudu. Získal devětačtyřicet hlasů z jedenasedmdesáti přítomných senátorů. Uhlíř je již třináctým ústavním soudcem, kterého navrhl Miloš Zeman.

Zobrazeno 20 / 2899