Dalimil_petrilak

Dalimil Petrilák

Profil

Autor je podnikatel, od roku 2015 se angažuje jako dobrovolník na Balkáně a analytik spolku Pomáháme lidem na útěku.

Komentář

Migrační krize existuje – způsobuje ji Česká republika

Čeští politici kritizují každý návrh na systémové řešení migrace. Vlastní návrh přitom nejsou schopní předložit ani po čtyřech letech.

Komentář

Nenechat se vydírat Tureckem

Evropská politická reprezentace, a s ní i český premiér, se dobrovolně staví do pozice podřízenosti a vydíratelnosti vůči autoritářskému Turecku. Jak Erdoğanovi vyrazit trumfy z ruky, ukazuje analytik spolku Pomáháme lidem na útěku.

Image

Komentář

Lékaři bez hranic jako milosrdný samaritán, nebo poslední mohykán?

Na trase mezi Libyí a jihem Evropy zahynou ročně stovky lidí, přestože jim lze relativně snadno a reálně pomoci. Evropští politici zůstávají lhostejní.

Image

Komentář

Trest pro kapitánku lodi za záchranu životů jako externalizace našich problémů

Evropští politici se tváří, že řeší problém migrace, přitom jej pouze posouvají dále od hranic Evropy. Leckdy přitom financují také nelidské a neudržitelné způsoby zadržování lidí na africkém kontinentu.

Image

Komentář

Jak se pozná, kdo si zaslouží pomoc?

Česká společnost se dostala do fáze, kdy odmítá a priori cokoli, co nějak souvisí s pojmy migrace nebo cizinci. Škodí tím ponejvíce a především sama sobě.

Komentář

Migrace? Nechte si svá fakta, já už názor mám

Racionální debata o migraci není v ČR dnes v podstatě možná. Viníkem jsou zdejší média a politika, kterým se podařilo zbavit téma kontaktu s realitou. Pro začátek by bylo dobré, aby se lidé bez znalosti věci naučili žádný názor nemít.

Image

Komentář

Když peklo zamrzne. Život uprchlíků v Řecku a na Balkáně

Zima pro nás v České republice přináší začátek topné sezony, obnovení zimního šatníku nebo horký svařák na náměstí. Pro tisíce lidí v Řecku, Srbsku nebo v Bosně však znamená stres a utrpení v letních stanech a často jen v sandálech.

Zobrazeno 7 / 7