Chci přispět X
Berg

Michal Berg

Profil

Autor je druhým místopředsedou Strany zelených. Podílel se na projektu Rekonstrukce státu, spolupracuje s Fondem Otakara Motejla a je aktivní v občanském sdružení Vsetínské fórum.

Image

Komentář

Občanský lobbing v končícím volební období: seznam neúspěchů je delší

Autor, jeden z protagonistů Rekonstrukce státu a místopředseda Strany zelených, shrnuje úspěchy občanského lobbyingu v daném volebním období. Počítá k nim vedle Národního parku Šumava či zákazu kožešinových farem i Rekonstrukci státu.

Komentář

Podpora rodiny. Ale jen takové, o které sní konzervativci

Podpora rodiny a žádné sociální inženýrství, zaznívá často od představitelů konzervativnější části politického spektra. Jsou to však sami konzervativci, kdo popírá realitu a namísto toho chtějí vytvořit vlastní, upozorňuje Michal Berg.

Image

Komentář

Šikana neziskovek

Nový zákon může závažně poškodit neziskové organizace, přestože odvádí práci, na kterou stát nestačí. Změna se vyplatí pouze politickým stranám.

Image

Komentář

Kdo tu nechce lepší výběr daní

Ministr financí Andrej Babiš se staví odmítavě k návrhům opatření, která by na evropské úrovni omezila daňové optimalizace, tedy v praxi vyhýbání se daním. Opět tak hraje do ruky velkým firmám.

Image

Komentář

Valaši svou příležitost nepropásli

Vsetínský zastupitel Michal Berg reaguje na naši reportáž uveřejněnou koncem loňského roku a přináší poněkud optimističtější pohled na kraj kolem Velkých Karlovic, jež se podle něj nejen poslední dobou dynamicky rozvíjí.

Komentář

Česká návštěva v Sýrii je výsměch hrůzám v Aleppu

Čtyři čeští poslanci se za souhlasu sněmovny vypravili do Sýrie zjišťovat, co že se to tam děje. Partička humanitárních a bezpečnostních kutilů však nejspíš sehraje jen roli užitečných idotů Assadova režimu.

Image

Komentář

Pařížská dohoda platí. Pokud nebudeme jednat, čeká nás tvrdé přistání

Pařížská dohoda vstupuje v platnost. Fosilní průmysl představuje rostoucí investiční riziko. Fosilní společnosti by si měly uvědomit neslučitelnost svého podnikatelského modelu s mezinárodními klimatickými závazky.

Image

Komentář

Jak Petr Uhl retušuje Putinův obraz

Michal Berg obviňuje Petra Uhla z přikrášlování faktů o Vladimíru Putinovi. Uhl se podle něj snaží uvádět věci na pravou míru, místo toho se však dopouští fatálních zkreslení a faktických omylů.

Image

Komentář

Víc pravomocí ombudsmance, víc práv pro nejohroženější

Ministru Dienstbierovi se nepodařilo protlačit zákon o rozšiřování pravomocí ombudsmanky. Odpůrci zákona se však ve svých argumentech mýlí hned v několika směrech. Nehlasovalo se o Anně Šabatové, ale o nástrojích na pomoc nejohroženějších.

Zobrazeno 9 / 9