Pj

Petra Jelínková

Profil

Autorka působí jako překladatelka a tlumočnice, příležitostně píše nebo vypomáhá při pořádání kulturních akcí. Je přesvědčená feministka a spolupředsedkyně Strany zelených v Praze 3.

Image

Komentář

Chceme život, ne mrtvé květiny

Nejen 8. března si je třeba připomínat, že ženy si zaslouží si zdraví, respekt, důstojnost a lepší budoucnost. Takovou, kterou budou rovným dílem spoluutvářet a v níž nebudou ohroženy násilím a ničením životního prostředí.

Image

Komentář

Proč nepřestaneme mluvit o Klinice

Ve středu 11. ledna soud zatím nepravomocně rozhodl, že obyvatelé Autonomního sociálního centra Klinika musí okamžitě vyklidit budovu, kterou užívají. Ti se ale zatím zdaleka nevzdávají.

Image

Komentář

Česká Miss – maso, které propaguje Prahu

Soutěž krásy se tradičně maskuje jako charitativní akce, přestože se jedná hlavně o přehlídku spoře oděných dívek. Alexander Bellu se nyní pokusil do pořadu vpašovat reklamu na městkou část Praha 3 placenou z veřejného rozpočtu.

Image

Komentář

Koho doopravdy vypískali turečtí fotbaloví fanoušci?

Turečtí fanoušci, obviňovaní českými médii ze schvalování pařížských útoků, ve skutečnosti zpívali píseň „Şehitler ölmez, vatan bölünmez“, tedy „Mučedníci neumírají, národ přetrvá“. A ta naopak oběti zabité teroristy opěvuje.

Komentář

Racionalitou proti sluníčkářskému tmářství?

Odpůrci islámu se rozhodli ukázat, že umí argumentovat věcně a racionálně. Uspořádali tedy konferenci, ovšem nakonec jen přenesli do reality internetovou nenávist a omyly. To vše pod záštitou prezidenta.

Zobrazeno 5 / 5