Mojmir_vlasin11

Mojmír Vlašín

Profil

Autor je ekolog, biolog a zoolog. Dříve zároveň působil v komunální politice v Brně a Jihomoravském kraji.

Image

Komentář

Jihočeský kraj si platí lživou kampaň z veřejných peněz

Jihočeský kraj podal správní žalobu na NP Šumava a ministerstvo životního prostředí doprovázenou mediální kampaní „Šance pro Šumavu“. V ní přesvědčuje občany, že Šumava se následkem nové zonace a bezzásahového režimu změní v měsíční krajinu.

Image

Komentář

Naše země mívá problém s dodržováním mezinárodních závazků

Zatím předběžnému řízení čelí Česko ze strany Evropské komise ohledně neschopnosti zajistit ochranu některým evropsky významným lokalitám. Není to poprvé, kdy si naši představitelé s dodržováním mezinárodních závazků nelámou hlavu.

Komentář

Problémy řešit nechceme. Prohloubíme tedy vrty!

Propojování vodárenských soustav a prohlubování vrtů, za něž chce vláda utratit desítky miliard, problém sucha pouze oddaluje. Skutečně funkční opatření jsou přitom dosažitelná – jen zřejmě odporují zájmům některých vládních činitelů.

Image

Komentář

Národní park Podyjí je výjimečný nejen díky dobré zonaci území

Jak ovlivní přírodu nová pravidla pro přístup návštěvníků do nejcennějších území národních parků? Záleží na tom, jak se v nich lidé skutečně budou chovat, myslí si Mojmír Vlašín.

Image

Komentář

Kůrovec včera, dnes a zítra

Současný rozsah kůrovcové kalamity v českých zemích ukazuje, že dosavadní způsob hospodaření Lesů České republiky se neosvědčil a jeho další prosazování by znamenalo další lhaní, podvody a překrucování reality ve prospěch soukromých zájmů.

Image

Komentář

Poručíme suchu?

Sucho, které posledních několik let v České republice panuje, začíná být velký problém. Ministr zemědělství se s ním však rozhodl bojovat zásahy, které paradoxně vedly k jeho počátku.

Komentář

O bobrech, vydrách a lidech

Myslivci by měli přestat přikrmovat přemnoženou zvěř a se zbraní v ruce začít redukovat její stavy. Naopak by měli přestat snít o obnově středověkých pytláckých praktik proti vydrám a bobrům.

Image

Komentář

Je snadné milovat sýkoru modřinku

Divoká zvířata máme rádi. Ovšem zdaleka ne všechna, a to i přesto, že pro nás v ekosystému vykonávají neocenitelné služby. Jsme schopni si to uvědomit?

Komentář

V čem jsem se nejvíc mýlil: Semletá příroda na Nových Mlýnech

Legenda mezi moravskými ochránci přírody Mojmír Vlašín za svůj životní omyl pokládá přílišnou vstřícnost vůči technokratům mezi vodaři po roce 1989 při jednání o budoucnosti Novomlýnských nádrží.

Image

Komentář

Šumava, jak zákon káže

Mojmír Vlašín se zamýšlí, proč vlastně potřebujeme Šumavu, národní parky a bezzásahová území, na kterých stromy rostou i bez lesníka.

Komentář

Obrovská, nikoliv Velká cena Brna

Ještě před pár měsíci to vypadalo, že ze závodů Velké ceny silničních motocyklů v Brně nebude nic. Podle brněnského zastupitele Mojmíra Vlašína šlo jen o blafování. Letošní závod je za námi, co bude dál?

Zobrazeno 11 / 11