Západní Sahara

Chiva

Komentář

Josef Šmída: Česká republika neuznává Západní Saharu, čímž podporuje okupaci

Čtyři pětiny území Západní Sahary dodnes vojensky okupuje Maroko. Pro místní obyvatelstvo panuje praktický zákaz sdružování a svobody projevu, je pravidelně terčem násilí. Jak se na tomto stavu podílí Česká republika?

Image

Fotogalerie

Maroko a Západní Sahara

Čeká nás tropický červenec, vysoké teploty a přehřátá města. Přinášíme Vám reportáž ze země, kde 30 stupňů ve stínu znamená úlevu od teplot mnohem vyšších.

Image

Zpráva

O Západní Sahaře by brzy mohlo rozhodnout referendum

Marocká vláda by měla původnímu západosaharskému národu Sahrawiů dovolit, aby v referendu sám rozhodnul o své budoucnosti, doporučují občanské iniciativy. Pětatřicet let dlouhá okupace Západní Sahary by brzy mohla skončit, věří OSN.

Image

Zpráva

Aminatou Haidarová se po měsíci vrátila do Západní Sahary

Nejznámější aktivistka Západní Sahary Aminatou Haidarová se po dvaatřicetidenní hladovce na španělském letišti v Lanzarote ve čtvrtek v noci vrátila do Maroka.

Image

Zpráva

Aminatou Haidarová musela po měsíci hladovky kvůli bolestem do nemocnice

Aminatou Haidarová byla dnes po dvaatřicetidenní hladovce na letišti v Lanzarote převezena do nemocnice. Podle reportérů BBC západosaharskou aktivistku trápí velké bolesti břicha a zvracení. Stále však odmítá jíst.

Image

Zpráva

Haidarová stále hladoví a doufá ve svůj návrat domů

Západosaharská aktivistka Aminatou Haidarová vyjádřila naději, že Maroko podlehne mezinárodnímu tlaku a dovolí jí vrátit se ze Španělska domů.

Image

Zpráva

Hladovka Aminatou Haidarové trvá už sedmnáct dní

Už třetí týden trvá na letišti v Lanzarote hladovka aktivistky za svobodu Západní Sahary, kterou Maroko protiprávně odmítlo vpustit na své území.

Zobrazeno 7 / 7